لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۹

بررسی برگزاری بازی‌های لیگ بیسبال آمریکا به صورت متمرکز و بدون تماشاگر


لیگ حرفه ای بیسبال آمریکا «ام ال بی» که به دلیل شیوع ویروس کرونا بازی‌های فصل جدید خود را به تعویق انداخته است، در حال بررسی گزینه های مختلفی برای آغاز این رقابت‌ها است.

به گفته برخی از منابع موثق، یکی از این گزینه ها، برگزاری متمرکز بازی‌ها در یک یا دو ایالت آمریکا ‌بدون حضور تماشاگران است.

مدیران لیگ حرفه ای بیسبال آمریکا در حال بررسی این طرح نامتعارف هستند و گفته می‌شود ایالت های فلوریدا و آریز‌ونا، گزینه های اصلی برای برگزاری متمرکز رقابت‌های این فصل هستند.

در صورت تصویب چنین طرحی، تمامی ۳۰ تیم بیسبال آمریکا در دو لیگ جداگانه ۱۵ تیمی تقسیم می شوند که هر لیگ دارای سه گروه ۵ تیمی است.

این تیم‌ها بر اساس موقعیت جغرافیایی و فاصله آنها با ایالت های فلوریدا و آریز‌ونا طبقه بندی می شوند تا در کوتاهترین زمان ممکن به محل برگزاری مسابقات خود برسند.

یکی از ویژگی های مهم این طرح، حضور تیم‌ها در یک منطقه مشخص است و نیازی به سفرهای طولانی و متعدد به گوشه و کنار آمریکا برای انجام بازی‌ها نیست.

به این ترتیب تیم‌های لیگ حرفه ای بیسبال می توانند، تمرینات پیش فصل خود را نیز در یک دوره زمانی سه هفته ای در این ایالت‌ها برگزار کنند و بر اساس برنامه اعلام شده به مصاف رقبای خود بروند.

در صورت موافقت تمامی تیم‌ها با این طرح و تصویب لیگ حرفه ای بیسبال آمریکا، بازی‌های این فصل که احتمال می رفت به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شود، می تواند در چند هفته آینده آغاز شود.

هرچند نگرانی‌هایی درباره تبعات این تصمیم احتمالی وجود دارد اما لااقل این خبر خوشی برای میلیون‌ها طرفدار این ورزش است که در قرنطینه خانگی هستند و از نظر اقتصادی نیز گزینه خوشایندی برای لیگ بیسبال، تیم‌ها و بازیکنان محسوب می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG