لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۵

با دختر شایسته سال ۲۰۱۹ آمریکا آشنا شوید


«نیا فرانکلین» از نیویورک به عنوان دختر شایسته سال ۲۰۱۹ انتخاب شد
«نیا فرانکلین» از نیویورک به عنوان دختر شایسته سال ۲۰۱۹ انتخاب شد

«نیا فرانکلین» از نیویورک به عنوان دختر شایسته سال ۲۰۱۹ (2019 Miss America) انتخاب شد. مراسم انتخاب دختر شایسته، امسال تحت تأثیر جنبش موسوم به «می تو» Me Too movement در حمایت از زنان قربانی آزار جنسی برگزار شد.

در مراسم امسال که در «آتلانتیک سیتی» برگزار شد، بخش رقابت در بیکینی حذف شده بود و تمرکز، بیشتر بر دانش و شخصیت شرکت کننده‌ها بود.

«نیا فرانکلین» از میان ۵۰ نفر به عنوان برنده انتخاب شد و تاج خود را از دست برنده قبلی «کارا ماند» از ایالت کانکتیکت گرفت.

قدمت مسابقات دختر شایسته آمریکا به سال ۱۹۲۱ یعنی ۹۸ سال پیش بازمی‌گردد.

سازمان دهندگان امیدوارند توانسته باشند قدمی در راستای امروزی کردن مسابقات برداشته باشند و بر خلاف گذشته، به جای ظاهر دختران شرکت کننده، ویژگی‌های مثبت اخلاقی و اهداف آنها در زندگی را برجسته کنند.

«نیا فرانکلین» متولد کارولینای شمالی است. او خواننده اپرا است و فوق لیسانس موسیقی از دانشگاه کارولینای شمالی دارد.

خانم «فرانکلین» برای ادامه تحصیل به نیویورک آمد و در این مسابقات هم نماینده نیویورک بود.

او می گوید قصد دارد از سمت دختر شایسته در راستای ترویج هنر بهره ببرد.

ریاست جدید، اهداف تازه

سازمان مسئول انتخاب دختر شایسته آمریکا، پس از افشای ایمیل‌های مدیر سازمان «سام هسکل» توسط روزنامه «هافینگتون پست» که در آن با لحن زن ستیزانه ای از شرکت کننده ها یاد کرده، زیر تیغ انتقاد رفت. در پی این رسوایی، مقامات بالای این سازمان ناگزیر شدند استعفا بدهند. پس از آن، «گرچن کارلسون»، روزنامه نگار که در سال ۱۹۸۸ به عنوان دختر شایسته آمریکا انتخاب شده بود، به عنوان رئیس هیأت مدیره برگزیده شد.

ریاست جدید، نام سازمان را به سازمان «دختر شایسته آمریکا نسخه ۲» تغییر داد و رقابت بیکینی را حذف کرد.

این سازمان اعلام کرد که به جای رقابت در پوشش بیکینی، شرکت کننده ها با داوران وارد بحث و گفتگو در مورد مسائل گوناگون از جمله دستاوردها و اهداف خود در زندگی خواهند شد.

مسابقات دختر شایسته آمریکا سال ۲۰۱۵
مسابقات دختر شایسته آمریکا سال ۲۰۱۵

یکی دیگر از تحولاتی که ریاست جدید به همراه آورده این است که دختران شرکت کننده در انتخاب پوشش خود برای مسابقات آزاد هستند.

سازمان دهندگان می گویند این رقابت دیگر یک مسابقه «زیبایی» نیست.

XS
SM
MD
LG