لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۸

رویاهای دختران شایسته آمریکا پیش از رقابت؛ از مرزعه‌داری تا فرمانداری


مسابقه دختر شایسته آمریکا روز یکشنبه برگزار می شود.
مسابقه دختر شایسته آمریکا روز یکشنبه برگزار می شود.

نود و یکمین مسابقات انتخاب دختر شایسته آمریکا روز یکشنبه دهم ماه سپتامبر در آتلانتیک سیتی ایالت نیوجرسی برگزار خواهد شد. ۵۱ نفر از ایالتهای مختلف آمریکا در این مسابقه با هم رقابت می کنند.

هر کدام از این دخترها، رویایی دارد که از شخصیت آنها شکل گرفته است. این فهرست برخی از رویاهای آنهاست: از مدیریت مزرعه پرورش آلپاکا (گونه ای از لاما) تا مأمور تجسس پلیس فدرال آمریکا به شیوه فیلم «دختر شایسته» با بازی ساندرا بولاک.

دختر شایسته ایالت نوادا می گوید برعکس شخصیت فیلم «دختر شایسته» که مأمور پلیس بود و برای پیشگیری از جنایت وارد مسابقات دختر شایسته شد، او می خواهد دختر شایسته آمریکا شود سپس قدم به «اف بی آی» بگذارد.

آندریا مارتینز می گوید به عنوان یک اقلیت در آمریکا که با مسائل مختلفی در جامعه دست و پنجه نرم کرده قصد دارد مردم را با پلیس آشتی دهد.

مریدیث وینفلد، دختر شایسته ایالت کلورادو از کودکی، نابینایی نسبی دارد. او می خواهد در زمینه سلامت چشم و بینایی برای کودکان فعالیت کند.

او، علی رغم این ناتوانی در ژیمناستیک ریتمیک خبره است و در یازده سالگی عنوان قهرمانی ملی را در این رشته ورزشی دریافت کرده است.

کارا ماند، دختر شایسته داکوتای شمالی قصد دارد نخستین زنی باشد که در سمت فرمانداری این ایالت قرار می گیرد.

او که مدتی در سنای آمریکا کارآموزی کرده می گوید بسیار مهم است که زنان در عرصه های گوناگون سیاسی فعال باشند و برای حفظ حقوق خود تلاش کنند.

کیتی الیوت، دختر شایسته ایالت مین نیز رویایی مشابه دارد و می خواهد در عرصه قدرت بخشی به زنان و دختران در دولت فعالیت کند.

هارلی امری، از ایالت اورگان در رشته مطالعات آفریقا و خاورمیانه تحصیل می کند و بزرگترین دغدغه اش حل بحران پناهجویان است.

هارلی در دانشگاه اورگان، گروهی به نام «نسل گم شده ای وجود ندارد» راه اندازی کرده و به پناهجویان انگلیسی آموزش می دهد و به آنها کمک می کند شغل پیدا کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG