لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۹

دیدار فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد با آنان


دیدار فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد با آنان
دیدار فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد با آنان

سایت کلمه که دیدگاه های میرحسین موسوی را بازتاب می دهد، اطلاعیه فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را منتشر کرده که از دیدار با پدرومادرشان خبر داده اند.

فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد می گویند: این دیدار روز سه شنبه گذشته با پدرومادرشان صورت گرفته؛ اما ماموران امنیتی مصرانه از آنان خواسته بودند از درز خبر این دیدار خودداری کنند.

فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد همچنین از همه کسانی که نگران سلامتی این دو رهبر شاخص مخالفان دولت بوده اند سپاسگزاری کرده و افزوده اند لازم دانستیم مردم را در جریان این دیدار بگذاریم.

در این اطلاعیه همچنین آمده است: «اکنون هم برایمان مهم نیست آنها زندانی خانه بن بست اختر در پاستورند یا در حشمتیه، یا در خانه امنی در دماوند یا هرجای دیگر. مهمتر این است که زندان مختصات و تعریفاتی دارد و آن قطع ارتباط کامل اسیر از فضای بیرون است، زندان را نیروهای مسلح در دست دارند.»

این اطلاعیه همچنین به شرایط از پیش تعیین شده ملاقات از سوی ماموران امنیتی ای اشاره می کند که خانه را در اشغال خود گفته اند: «بعد از گرفتن قول و قرار و تاکید بر مطرح نکردن مباحث سیاسی وارد خانه ای که در پاستور بود شده و پس از گذشتن از حیاط این خانه که پر از نیروهای امنیتی و ونی با شیشه های سیاه بود وارد تنها اتاق خانه شدیم. پدر و مادر را که مشخص بود که از این ملاقات بی خبر بودند با هیجانی غیر قابل وصف در آغوش کشیدیم. همان صورت مهربان و پراز لطف پدر.همان آرامش ناشی از حضور مادر. آزار دهنده تر از ده جفت چشم نیروهای امنیتی که از دیوار شیشه ای مارا زیر نظر داشتند، فرد امنیتی بود که حق به جانب و گویی که جزوی از اعضای خانواده است میان ما نشسته بود و با اظهار نظرها ادامه حرفها را به دلخواه خود خاتمه می داد.»

فرزندان میرحسین موسوی در بیانیه خود همچنین به احتمال هدفی تبلیغاتی اشاره کرده نوشته اند: «در این ملاقات کوتاه امنیتی نکات قابل توجهی وجود داشت. یکی ضیافت شاهانه ای بود که با میزی پر از میوه وچای و نوشیدنیهای متنوع صورت گرفته بود و این نگرانی را القا می نمود که به احتمال قریب یقین برای مقصودی تبلیغاتی آماده شده.»

این اطلاعیه به دستبرد اسناد و مدارک دوران نخست وزیری میرحسین اشاره کرده می افزاید: «پدر با حساسیت ویژه ای تاکید کرد که روز بیست و پنجم بهمن، یعنی آغاز بی خبری ما از آنها در یورش ماموران امنیتی به خانه بسیاری از اسناد و مدارک دوران نخست وزیری که نمی بایست جز دست ایشان باشد به همراه حجم قابل ملاحظه ای از اوراق و کتاب ها وسی دی ها مادرم که محصول یک عمر تلاش و تدریس در دانشگاه های هنری بوده است ضبط گردیده است. در این یورش شخصی ترین اشیا خانه از جمله آلبوم های شخصی نیز مورد بازرسی قرار گرفت. اما با این همه مطمئن شدیم که پدر و مادر جدی تر از گذشته بر عهد خود با مردم وفادارند.»

فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در پایان اطلاعیه خود نوشته اند: «پس از اتمام این ملاقات محدود و غیر طبیعی از ما مصرانه خواسته شد که در این باره کاملا سکوت کنیم. فشار نیروهای امنیتی برای مسکوت نگه داشتن این موضوع برای ما ابهام برانگیز است. انگیزه ها و دلایل پنهان و آشکار و استفاده های احتمالی از آن هر چه باشد اجبار زندانبانان برای تن دادن به این ملاقات پیروزی بزرگی برای مردم ایران است. ما همچنان بر غیر قانونی بودن این حصر و محدودیتهای اعمال شده تاکید داریم. ما نزدیک دو سال است که دوشادوش هم این راه را پیموده ونگاه امیدوار خود را به فرداهای روشن سبز دوخته ایم از این رو وظیفه خود دانستیم که شما خواهران و برادران عزیز را نیز در جریان این ملاقات قرار دهیم و سکوت در مورد این ملاقات را بیش از این صلاح ندانستیم. ما خواستار رفع فوری این محدودیتهای غیر قانونی برای پدر و مادرمان، خانواده بزرگوار و محترم کروبی و تمام بیگناهان دربندیم و در کنار مردم ایران برای تحقق این خواست قانونی پایداری خواهیم کرد. ما هرگونه اطلاع و خبر جدید را همچون پدرمان از طریق سایت کلمه در زمان های مقتضی به اطلاع ملت شریفمان خواهیم رساند.»

در همین حال سایت راهوا که گفته می شود دیدگاه ها و اخبار سازمان های امنیتی جمهوری اسلامی را بازتاب می دهد گزارش کرد: ساعت هشت شب پنج شنبه شب میرحسین موسوی با حضور در منزل مهدی کروبی با وی از نزدیک دیدار و گفت و گو کرد؛ این دیدار دو ساعت به طول انجامید.

XS
SM
MD
LG