لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۳

سراج الدین میردامادی بازداشت شد


سراج الدین میردامادی که شنبه ١٠ اردیبهشت به شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین احضار شده بود، بازداشت شد.

به گزارش ایرنا، گیتی پورفاضل وکیل مدافع میردامادی با اعلام این خبر گفت که هنوز برای موکلش قرار وثیقه صادر نشده است.

پورفاضل گفت: «آقای میردامادی روز گذشته به شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین احضار شده بود که بازپرس با تفهیم اتهام جدید برای وی قرار بازداشت موقت صادر کرد.»

پورفاضل ادامه داد: «پیشتر اتهام موکلم تبلیغ علیه نظام بود که به این اتهام، تبانی نیز اضافه شده است.»

سراج الدین میردامادی که تابستان گذشته از پاریس به تهران بازگشت، پیشتر نیز برای توضیحات به دادسرا رفته بود. به نوشته وبسایت جرس، میردامادی در پستی که در صفحه فیس بوک خود منتشر کرده بود نوشته بود که بازجویان او وابسته به سپاه پاسداران هستند و بر ايراد اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور اصرار » دارند.

به گفته سراج الدین میردامادی، ‌موارد اتهامی وی «شرکت در نشست ستارگان خرداد (به عنوان مستمع)، کار در راديو زمانه، امضای نامه های دسته جمعی به مجامع بين المللی در خصوص وضعيت ناگوار زندانيان سياسی و روزنامه نگاران و اعتراض به حصر خانگی رهبران جنبش سبز و همکاری با تلويزيون رسا» عنوان شده بود.

میردامادی پیشتر در روزنامه‌های جهان اسلام، توس و حیات نو فعالیت می‌کرد و عضو اسبق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت است. وی از سال ۱۳۸۶ برای رادیو زمانه فعالیت می‌کرد.

وی در سال‌های ۷۸ تا ۸۱ معاون مدیرکل انتخابات وزارت کشور دولت محمد خاتمی بود.

جلسه محاکمه سراج الدین میردامادی ١٨ دی ماه سال گذشته در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد که قاضی به پرونده نقص گرفت و آن را به دادسرای اوین ارجاع داد. میردامادی پیشتر با صدور قرار کفالت آزاد شده بود.
XS
SM
MD
LG