لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۵

زن جوان در مینه‌سوتا کلیه خود را به آتش‌نشانی داد که دو سال قبل دختر خردسالش را نجات داده بود


بیل کاکس مرد آتش نشان گفت بکا باندی (چپ) فرشته نجات او بود.
بیل کاکس مرد آتش نشان گفت بکا باندی (چپ) فرشته نجات او بود.

وقتی دختر خردسال «بکا باندی» دچار حمله صرعی شد، بیل کاکس آتش‌نشان داوطلب، اولین کسی بود که به کمک او رسید. دو سال بعد، این زن جوان اهل مینه‌سوتا، محبت این مرد را با بخشیدن یکی از کلیه هایش به او جبران کرد.

به گزارش سی ان ان، آقای کاکس که در اداره آتشنشانی «بیرویل» مینه‌سوتا به عنوان امدادگر داوطلب کار می کند، در سال ۲۰۱۶ پیش از رسیدن آمبولانس به کمک دختر خانم باندی شتافت.

خانم باندی و آقای کاکس دو سال بعد، در ماه اکتبر ۲۰۱۸ در یک رویداد نیکوکارانه که در باری که آقای کاکس در آن کار می کند، تجدید دیدار کردند.

آقای کاکس که متصدی بار است، یک تی شرت سبز روشن به تن داشت که روی آن نوشته بود: «اسم من بیل است. من در مرحله نهایی از دست دادن کلیه ام هستم و نیاز به کلیه دارم.»

خانم باندی پس از صحبت با آقای کاکس متوجه شد که گروه خونی‌شان یکی است و پس از آزمایش های مختلف معلوم شد کلیه اش به او می خورد.

چهار، پنج نفر دیگر پیشنهاد بخشیدن کلیه‌شان را به آقای کاکس کرده بودند ولی کلیه‌شان به او نمی خورد. آقای کاکس با یک کلیه متولد شده و تنها کلیه اش هم از کار افتاده بود و از سال ۲۰۱۷ با دستگاه دیالیز زنده مانده بود.

پیدا کردن کلیه که مناسب پیوند باشد سالها طول می کشد و زندگی با دستگاه دیالیز دیگر امکان پذیر نبود. دریافت کلیه برای کاکس ۶۶ ساله واقعاً ضروری بود. در آمریکا خرید و فروش کلیه ممنوع است.

خانم باندی گفت وقتی خبر مناسب بودن کلیه اش برای پیوند را به آقای کاکس داد هر دو از خوشحالی گریه می کردند.

آقای کاکس اکنون در صحت به سر می برد. انرژی و قوت خود را باز گرفته و سر کار برگشته است و حتی به کار داوطلبانه خود در آتشنشانی ادامه می دهد.

او که یکی از سرگرمی هایش کنده‌کاری است قبل از عمل پیوند، یک فرشته چوبی برای خانم باندی ساخت.

کاکس می گوید: «او [بکا] فرشته نجات من است. جان من را نجات داد و فکر کردم این هدیه کوچک مناسب او باشد.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG