لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۱

وزیر بهداشت آمریکا می‌گوید یک میلیون کیت آزمایش کرونا به زودی در دسترس خواهد بود


بخش انگلیسی صدای آمریکا - وزیر بهداشت آمریکا می گوید انتظار می رود آخر این هفته یک میلیون کیت آزمایش برای ویروس کرونای جدید موسوم به «کووید-۱۹» به دست آزمایشگاه ها در ایالات متحده برسد.

الکس ایزار روز پنج شنبه گفت یک تولیدکننده خصوصی این کیت های آزمایش را می فرستد.

دولت پرزیدنت ترامپ بر سر کمبود کیت‌های آزمایش کرونا با انتقادهایی رو‌به‌رو بوده است.

مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا، پنج شنبه در ایالت واشنگتن، گفت: «ما در حال حاضر کیت های آزمایش کافی برای تقاضاهایی که پیش‌بینی می‌کنیم، نداریم.» اما او افزود که «در چند روز اخیر پیشرفت جدی» در این زمینه رخ داده است.

مایک پنس در ایالت واشنگتن با جی اینسلی، فرماندار این ایالت، که محل وقوع بیشتر موارد مرگ ناشی از ویروس کرونا در ایالات متحده است، ملاقات کرد. عمده تلفات در ایالت واشنگتن مربوط به یک خانه سالمندان در نزدیکی شهر سیاتل بوده است.

«اتحادیه ملی پرستاران» می گوید مواد، وسائل، پوشش، و آموزش لازم برای انجام درست وظایف اعضای آن در اختیارشان قرار نگرفته است.

چهار ایالت مریلند، کالیفرنیا، فلوریدا، و هاوایی به دلیل ویروس کرونا وضعیت اضطراری اعلام کرده اند.

در شهرستان مونتگمری ایالت مریلند یک زن و شوهر هفتاد و چند ساله و یک زن پنجاه و چند ساله بیمار تشخیص داده شده اند. بنا بر گزارش ها، هر سه در سفر با کشتی تفریحی به ویروس کرونا آلوده شده اند. شهرستان مونتگمری حومه شهر واشنگتن، پایتخت آمریکا، است.

سازمان ملل متحد می گوید مدارس حدود ۳۰۰ میلیون دانش آموز در سراسر جهان تعطیل شده است.

سنای ایالات متحده پنج شنبه یک بودجه اضطراری ۸.۳ میلیارد دلاری را برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا و ساخت یک واکسن تصویب کرد. این بودجه روز جمعه به امضای رئیس جمهوری آمریکا رسید.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG