لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۸

مایلی سایرس و کیتی پری در حمایت از کلینتون به دانشگاهها رفتند


مایلی سایرس در دانشگاه جورج میسون ویرجینیا
مایلی سایرس در دانشگاه جورج میسون ویرجینیا

۱۴ روز به انتخابات، دو خواننده سرشناس آمریکایی برای ترغیب جوانان به رای دادن، سرزده به خوابگاه های دانشجویی رفتند.

مایلی سایرس، خواننده و ترانه سرای آمریکایی از شهرت و محبوبیت خود برای یاری به کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت ویرجینیا بهره برد.

اما چرا ایالت ویرجینیا؟ ویرجینیا یکی از ایالت هایی است که به ایالت های مردد مشهور است. برخی ایالت ها مثل کالیفرنیا و تگزاس همیشه به ترتیب به نامزد دموکرات و جمهوریخواه رای می دهند اما ایالت هایی مثل ویرجینیا معمولا بین دو حزب متغیر هستند. در دو انتخابات گذشته رای این ایالت به باراک اوباما برای پیروزی او کمک زیادی کردند.

مایلی سایرس که میان جوانان از محبوبیت زیادی برخوردار است با دیدار از دانشگاه «جورج میسون» در ویرجینیا سعی کرد دانشجویان ساکن این ایالت را قانع کند تا به هیلاری کلینتون رأی بدهند. او با لباسی که به رنگ پرچم آمریکا بود، پشت در خوابگاه این دانشجویان آنها را سورپرایز کرد.

مایلی سایرس در حاشیه این حضور انتخاباتی اش، از نفرتی که انتخابات ریاست جمهوری جاری را فراگرفته، به شدت انتقاد کرد و گفت کسانی که با چنین لحن پرنفرتی در مورد انتخابات صحبت می کنند، گویی از سرزمینی غریب هستند.

سایرس در سخنانش توضیح داد که چطور دیدار از زادگاهش نشویل در تنسی، در او انگیزه ایجاد کرد تا برای هیلاری کلینتون کمپین کند.

او گفت در این دیدار، تنها یک پوستر در حمایت هیلاری کلینتون را در دریایی از پوسترهای تبلیغاتی برای دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا دید و وحشت کرد.

حضور کیتی پری

همزمان، کیتی پری خواننده مشهور آمریکایی در دانشگاه نوادا، دانشجویان را تشویق کرد تا در انتخابات ماه نوامبر شرکت کنند و به هیلاری کلینتون رأی دهند.

در ایالت نوادا، مردم از حالا می توانند رأی خود را به صندوق بیاندازند.

کیتی پری همچنین قرار است در روز پنجم نوامبر، سه روز پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، در گردهم آیی تبلیغاتی خانم کلینتون در فیلادلفیا برنامه اجرا کند.

جنیفر لوپز و جان بن جووی نیز قرار است در هفته باقیمانده به انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر در حمایت از هیلاری کلینتون روی صحنه بروند.

XS
SM
MD
LG