لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۸

مایک پنس: جهان از نظر نظامی قوی‌تر از هميشه است


مايک پنس، معاون رياست جمهوری آمريکا، در بازديد از پايگاه هوايی ماينت Minot در داکوتای شمالی اين پايگاه را حياتی‌ترين قدرت نظامی و استراتژيک برای حفظ صلح و امنيت جهانی، و قوی‌ترين نيروی بازدارنده در جهت مقابله فوری با هر گونه احتمال وقوع حملۀ اتمی در جهان دانست.

آقای پنس روز جمعه پنجم آبان در سخنان خود در این پایگاه گفت: «در همين لحظه که ما صحبت می‌کنيم، از زمان فروپاشی کمونيسم، از بيش از يک ربع قرن به اين سو وضعيت جهان هرگز تا کنون به اين اندازه خطرناک نبوده است... به همين دليل است که پرزيدنت ترامپ در ۹ ماه آغاز کار اقدامات جدی در جهت تقويت بنيۀ نظامی آمريکا به عمل آورده... چون جهان از نظر نظامی قوی‌تر از هميشه است.»

مایک پنس: توانایی اتمی آمریکا برای تضمین صلح در جهان از هر زرادخانه دیگری بیشتر است

معاون رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: «با توجه به تهديدهای موجود، امنيت و آينده ما بستگی به آمادگی نيروهايمان در پایگاه ماينت دارد که هميشه کاملاً مجهز برای انجام هر گونه عمليات باشند.»

پايگاه وايی ماينت، مجهزترين پايگاه هوايی است که با بمب افکن‌های قدرتمند و موشک‌اندازهای پيشرفته هميشه و در همه حال مترصد و آماده برخورد با هرگونه تهاجم اتمی در جهان است.

این پایگاه در شش ماه گذشته دو بار از سوی دو مقام مهم آمريکا، وزير دفاع و معاون رياست جمهوری آمريکا مورد بازديد قرار گرفته است.

معاون رياست جمهوری آمريکا دیروز ضمن دیدار از اين پايگاه در سخنرانی برای پرسنل هوايی آن، که با توجه به زبدگی و مهارت در پرواز با بمب افکن‌های «ب-۵۲» مسئول مقابله با هر گونه حرکت و حملۀ اتمی در جهان هستند، گفت که پرزيدنت ترامپ معتقد است برای حفظ امنيت و صلح جهان بايد آمريکا از نظر قدرت اتمی در جهان اول باشد.

ایالات متحده در ماه‌های اخیر در پی افزایش تنش با کره شمالی تمرین‌های نظامی به اتفاق کره جنوبی، متحد خود در منطقه، برگزار کرده و هواپیماهای نظامی خود را بر فراز مناطق مرزی دو کره به پرواز درآورده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG