لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۳

شانزده مهاجر در مرز شمالی مکزیک مبتلا به ویروس کرونا تشخیص داده شدند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - مکزیک روز دوشنبه اعلام کرد که نتیجه آزمایش تشخیص ابتلا به ویروس کرونا جدید شانزده مهاجر که از چند کشور مختلف آمده بودند، مثبت اعلام شده است.

در همان روز دولت ایالات متحده اعلام کرد که در واکنش به شیوع «کووید۱۹» دست کم برای مدت یک ماه دیگر به اخراج سریع مهاجران دستگیر شده در نقاط مرزی ادامه خواهد داد.

داده های «گشت مرزی ایالات متحده» نشان می دهد که بر مبنای تغییر سیاست آمریکا ناشی از ویروس کرونا حدود ۱۰ هزار مکزیکی و اتباع کشورهای آمریکای مرکزی به مکزیک بازگردانده شده‌اند.

وضعیت نگران کننده در ایالت «تامائولیپاس» مکزیک باعث شده تا مقام های ایالتی از دولت آندرس مانوئل لوپز اوبرادور بخواهند پذیرش مهاجران مسترد شده از ایالات متحده را متوقف کند. معاون امور حقوقی آن ایالت مدعی است که توافق بین دو کشور مبنای حقوقی ندارد.

پانزده تن از این مهاجران بیمار از کشورهای هندوراس، مکزیک، گواتمالا، کوبا، و کامرون در یک پناهگاه مهاجران در شهر «نوو لاردو» در نزدیکی مرز تگزاس در انزوا نگهداری می شوند.

بنا بر گزارش ها، سه تن از بیماران افراد پایین سن قانونی هستند. از پانزده نفر مذکور سه نفر در بیمارستان بستری بودند، اما به این پناهگاه مهاجران بازگردانده شدند. آزمایش های بیشتری در این پناهگاه انجام گرفت، ولی مورد تازه ای از ابتلا پیدا نشد.

دولت ایالتی «تامائولیپاس» همچنین گفت یک مهاجر اخراج شده از شهر هیوستون در ایالت تگزاس بدون اطلاع از ابتلا به ویروس کرونا وارد این پناهگاه شده بود. ده درصد از ۱۹۳ مبتلا به ویروس کرونا در آن ایالت را مهاجران تشکیل می دهند.

«نیروی انتظامی مهاجرت و گمرک ایالات متحده» می‌گوید نتیجه آزمایش «کووید۱۹» بیش از ۱۰۰ مهاجر در ۲۵ بازداشتگاه مثبت بوده است. گواتمالا نیز مدعی مثبت بودن نتیجه آزمایش ۴۴ مهاجر اخراج شده از ایالات متحده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG