لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۲

سیصد مهاجر بازداشت‌شده در می‌سی‌سی‌پی به دلایل انسان‌دوستانه آزاد شدند


Workers exit a Koch Foods Inc. processing plant as U.S. immigration officials conducted a raid in Morton, Miss., Aug. 7, 2019.
Workers exit a Koch Foods Inc. processing plant as U.S. immigration officials conducted a raid in Morton, Miss., Aug. 7, 2019.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - صدها کارگر مهاجر که در ایالت می‌سی‌سی‌پی در آمریکا دستگیر شده بودند، روز پنج شنبه آزاد شدند. یک روز پیش از آن ۶۸۰ مهاجر بدون مدارک اقامت در یورش ماموران فدرال به کارخانه های تولید مواد غذایی دستگیر شده بودند. این بزرگترین عملیات از این دست در ایالات متحده در ۱۰ سال گذشته بوده است.

مقام های نهاد تحقیقات امنیت میهنِ سازمان اعمال مهاجرت و گمرک ایالات متحده، و نیز دفتر دادستان ایالات متحده در حوزه قضایی جنوب می‌سی‌سی‌پی در یک کنفرانس خبری گفتند که بیش از ۳۰۰ نفر، شامل زنان باردار و نوجوانان، به دلایل انسان دوستانه آزاد شده اند.

افراد آزاد شده اخطاریه هایی دریافت کرده اند و باید در آینده در برابر قضات مهاجرت حاضر شوند. دیگران نیز به بازداشتگاه‌هایی در لوییزیانا و می‌سی‌سی‌پی منتقل شدند.

تقریبا تمام ۶۸۰ مهاجر بازداشت شده اتباع کشورهای آمریکای لاتین هستند.

انجام این عملیات با حضور حدود ۶۰۰ مامور حدود یک سال در دست بررسی بود و پس از موافقت یک قاضی، حکم بازرسی و جلب صادر شده بود.

مقامات فدرال می گویند مساله اخراج سریع بازداشت شدگان از ایالات متحده مطرح نیست. از بازداشت شدگان سوال شده آیا فرزندی در مدرسه دارند و به آن ها تلفن همراه داده شد تا هماهنگی‌های ضروری را برای کودکان‌شان انجام دهند.

شرکت های بزرگ و کوچک بسیاری مهاجران بدون اجازه اقامت را استخدام می کنند؛ زیرا کارهایی را قبول می کنند که بسیاری از کارگران آمریکایی حاضر به انجام آنها نیستند. مدافعان مهاجرت می گویند حضور چنین کارگرانی برای اقتصاد آمریکا ضروری است.

وکلای دولت می گویند افراد باید با پیروی از قانون به ایالات متحده بیایند و با شرکت هایی که برای جلو افتادن در رقابت در بازار یا کسب درآمد بیشتر آگاهانه مهاجران غیرقانونی را استخدام می کنند، اگر قوانین فدرال را زیر پا گذاشته باشند، برخورد خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG