لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۶

حمایت ساکنان واشنگتن از جنبش های مردمی در خاورمیانه


ده ها نفر از ساکنان پایتخت آمریکا، روز شنبه سوم ارديبهشت ماه در حمایت از جنبش های مردمی خاورمیانه در میدان دوپان، در مرکز شهر واشنگتن، تجمع کردند.

شرکت کنندگان با پرچم ها و پلاکاردهای رنگارنگ، حمایت شان را از جنبش های مردمی کشورهایی همچون لیبی، یمن، عربستان، و جنبش سبز ایران نشان دادند. در میان شرکت کنندگان، جوانی لیبیایی به نام یوسف همراه با مادرش حضور دارد. او عکس جوان دیگری را در دست گرفته که می گوید برادرش است. مادر یوسف می گوید پسرش را در خط مقدم مبارزه با نیروهای هوادار معمر قذافی، رهبر لیبی، از دست داده است. او می گوید مخالف قذافی و همراه مبارزان آزادی خواه لیبی است و می افزاید «ما پیروز می شویم.»

تعدادی از شهروندان ایرانی هم در حمایت از جنبش سبز ایران به این تجمع پیوسته اند. یکی از آنها می گوید آمده تا از حقوق هموطنانش در ایران دفاع کند، و دیگری می افزاید این تنها کاری است که می تواند انجام دهد و به آزادی ایران امیدوار باشد.

در این تجمع همچنین تعدادی از شرکت کنندگان برای حاضران سخنرانی کردند و وضعیت کشور مورد حمایت شان را تشریح کردند.

یکی از سخنرانان ایرانی درباره منشا جنبش سبز در ایران گفت «دو سال پیش در تظاهرات مسالمت آمیز ایران، جنبش سبز با یک سوال ساده متولد شد: رای من کجاست؟ اما جمهوری اسلامی ایران، در جواب این سوال با خشونت به مردم حمله کرد و آنها را کشت، زخمی کرد، و یا به زندان فرستاد.»

XS
SM
MD
LG