لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۱

ابراز خرسندی نتانیاهو از تصویب قانون مشروط کردن پرداخت کمک آمریکا به فلسطینی‌ها


بنیامین نتانیاهو نخست وزیراسرائیل تصویب قانونی در کنگره آمریکا، در رابطه با مشروط کردن کمک به فلسطینیان را به دولت پرزیدنت ترامپ تبریک گفت.

این قانون، کمک های مالی به تشکیلات خود گردان فلسطینی را مشروط به پایان دادن به شیوه‌ای می‌کند که منتقدان مدتهاست از آن به عنوان جایزه دادن به فلسطینی‌هایی که آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها را به قتل می رسانند، یاد می‌کنند.

این قانون، که در واکنش به قتل دو سال پیش یک دانشجوی آمریکایی در اسرائیل وضع شده است، اکنون بخشی از بودجه هزار و سیصد میلیارد دلاری آمریکا برای مخارج دولتی در سال مالی جدید است که پرزیدنت ترامپ روز جمعه سوم اسفند آن را امضا کرد.

آقای نتانیاهو یکشنبه در جلسه کابینه آن کشور از این قانون به عنوان پیامی صریح و قاطع علیه سوء استفاده از کمک های آمریکا به تشکیلات خود گردان فلسطینی یاد کرد، که به توصیف وی راه استفاده این تشکیلات از صدها میلیون دلار کمک‌های آمریکا را می بندد.

او با اشاره به تصویب قانون تیلور فورس گفت که به نظر او این این پیامی قاطع از سوی آمریکاست مبنی بر اینکه وضعیت و مقررات بازی عوض شده و از این پس «دروغگویی در ارتباط با این پول‌ها پذیرفته نمی شود.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG