لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۱۴

مایکروسافت از «گاوصندوق شخصی» مجازی برای ذخیره اطلاعات حساس کاربران رونمایی کرد


شرکت «مایکروسافت» گزینه جدیدی را برای ذخیره سازی ایمن ابری اطلاعات و پرونده های حساس کاربران خود ارائه کرد.

به گزارش سایت اینترنتی «تِک رادار» این گزینه «گاوصندوق شخصی وان‌درایو» (OneDrive Personal Vault) نام دارد و برای ذخیره اسناد و مدارک مهم طراحی شده است.

این گزینه جدید، یک پوشه ذخیره سازی ایمن را که با تأیید هویت دو عاملی محافظت می شود، به حساب‌های وان‌درایو (OneDrive) اضافه می کند.

کاربران باید علاوه بر گذرواژه (پسورد) معمولی، یکی از گزینه های اثر انگشت، اسکن صورت، و پین (شماره شناسایی شخصی) اضافی، یا کد امن ارسالی که توسط مایکروسافت توسط ایمیل یا پیامک برای آنها ارسال می شود، انتخاب کنند تا قادر به دسترسی به این حساب باشند.

مایکروسافت راهکارهای مختلفی را برای ایمن سازی فایل‌های ذخیره شده در این گاوصندوق شخصی در نظر گرفته است.

پرونده های ذخیره شده، فقط با یک پوشه استاندارد در دستگاه ویندوز ده همگام نمی شوند، بلکه در مکان رمزگذاری شده بیت‌لاکر (BitLocker) قرار می‌گیرند.

علاوه بر این، به اشتراک گذاری اطلاعات از این گاوصندوق شخصی امکان‌پذیر نیست و به همین دلیل احتمال این که پرونده های شما به صورت تصادفی برای دیگران ارسال شود یا در اختیار آنها قرار بگیرد، به طرز چشمگیری کاهش می یابد.

در همین حال، این گاوصندوق شخصی شما را به صورت خودکار از سیستم خارج می کند و بعد از یک دوره عدم فعالیت بسته می شود تا از دسترسی غیرمجاز دیگران جلوگیری کند.

این گزینه جدید فوق العاده امن، رایگان است و در سراسر جهان در اختیار کاربران قرار دارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG