لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۵

مایکروسافت ۹۹ وب‌سایت مرتبط با هکرهای ایرانی را مسدود کرد


شرکت مایکروسافت اعلام کرد ۹۹ وب‌سایت را که هکرهای ایرانی برای حمله‌های سایبری از آن‌ها استفاده می‌کردند، مسدود کرده است.

مایکروسافت با اعلام این‌که مسدود شدن این وب‌سایت‌ها پس از صدور حکم دادگاه انجام شده، خبر داد که از سال ۲۰۱۳ فعالیت‌های این گروه هکری را تحت نظر داشته است که با نام‌های «فسفر» یا «ای‌پی‌تی ۳۵» شناخته می‌شوند.

این گروه هکری متهم است به دنبال سرقت اطلاعات مربوط به فعالان مدنی، روزنامه‌نگاران و گروه‌های دیگر در خاورمیانه بوده است.


اسفند ماه سال گذشته روزنامه وال استریت جورنال به نقل از محققان شرکت مایکروسافت نوشته بود که هکرهای ایران در دو سال گذشته با حمله به حدود دویست شرکت و نهاد دولتی در جهان صدها میلیون دلار خسارت وارد کرده‌اند.

براساس این گزارش این هکرها ضمن سرقت اطلاعات محرمانه، بخشی از اطلاعات و داده‌ها را پاک کرده‌اند و به این شرکت‌ها و نهادها ضربه زده‌اند.

موسسه مبنا در ایران از جمله نهادهایی است که با سپاه پاسداران ارتباط دارد و به حملات سایبری متهم است. وزارت خزانه داری آمریکا در ماه‌های گذشته ده‌ها شرکت و فرد از جمله موسسه مبنا را به خاطر حملات سایبری تحریم کرده‌است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG