لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۲

وزارت دادگستری آمریکا از تلاش مسلمانان میشیگان برای راه‌اندازی یک مسجد حمایت می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - وزارت دادگستری ایالات متحده از تلاش یک گروه از مسلمانان برای گشایش یک مسجد در ایالت میشیگان در آمریکا حمایت می کند و علیه شهر «تروی» برای ممانعت از اجرای این پروژه شکایت حقوقی کرده است.

وزارت دادگستری آمریکا روز پنج شنبه بر مبنای قانون «استفاده از زمین برای امور مذهبی» علیه این شهر ۸۰ هزار نفری در شمال «دیترویت» شکایتی را در دادگاه به ثبت رساند. این قانون فدرال از پرستشگاه ها در برابر مقررات تبعیض آمیز زمین‌داری حفاظت می کند. این شکایت حقوقی بخشی از ابتکار وزارت دادگستری در سال ۲۰۱۸ در راستای اجرای قانون مذکور و تمرکز فراگیر دولت ترامپ بر ترویج آزادی های مذهبی است.

این گروه مسلمان موسوم به «مرکز جامعه آدم» سال گذشته در شکایتی مقام های شهر «تروی» را متهم کرده بود که به دفعات مانع تلاش های آنان برای گشایش یک عبادتگاه شده و از آن ها خواسته است برای یافتن مکان مناسبی برای یک مسجد شهرهای مجاور را مد نظر داشته باشند.

مساله محوری در هر دو شکایت این است که آیا شهر «تروی» در رد تقاضای «مرکز جامعه آدم» در سال ۲۰۱۸ برای تبدیل کاربری تجاری ساختمان یک رستوران و سالن پذیرایی به مسجد قانون فدرال را نقض کرده است یا نه.

این شهر میزبان ۵۵ عبادتگاه از جمله یک کنیسه، یک معبد هندوها، و ده‌ها کلیسا است؛ اما حدود ۲۰۰ خانواده مسلمان مسجدی ندارند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG