لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۹

در کاخ سفید چه می گذرد؟


میشل اوباما بانوی اول آمریکا در جمع شرکت کنندگان در نشست "بنیاد ملی علوم" آمریکا که در سالن شرقی کاخ سفید برگزار شد، سخنانی ایراد کرد و هر چند که این گرد همآئی در اهمیت حمایت از استخدام زنان و دختران در رشته های علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضی صورت گرفت، بنظر می رسید که جلسه گاه حالتی کاملاً خودمانی بخود گرفته است.

میشل اوباما در سخنانش خطاب به جمعیت حاضر در جلسه گفت از این که خود را در جمع دوستانه بنیاد ملی علوم آمریکا می بیند خوشحال است. خانم اوباما در جلسه ای که به بحث و گفتگو در باره اهمیت حمایت از استخدام زنان و دختران در رشته های علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضی اختصاص داشت گفت همسرم بارها و بارها گفته است که برای رویاروئی با چالش های قرنی که در آن زندگی می کنیم باید نقش و سهم خود را در موتور دنیای پیشرفت در شناخت علوم و تکنولوژی مستحکم تر کنیم.

خانم اوباما گفت «لازم است ما دانشمندانی را که اکتشافات بزرگ آینده را برای تقویت اقتصاد ما خواهد بود، آموزش دهیم. ما به رهبران متخصصی که بتوانند در کلاس های ما آموزش بدهند، آزمایشگاه ها را بچرخانند و به صنعت ما در دهه های آینده قدرت بخشند؛ نیازمندیم».

... و اگر ما نمی خواهیم از چارچوب نوآوری و آموزش در جهان کنار برویم، باید درها را بروی همه بگشائیم. ما نمی توانیم همه را کنار بگذاریم و این به معنای آنست که تمام بندها را از جلوی گام های زنان و دختران برداریم. از جلوی پای زنان و دخترانی که در پی کار در دنیای علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضی گام بر میدارند.

خانم اوباما بانوی اول آمریکا سپس به وظیفه خطیر دیگر زنان یعنی وظایف خانوادگی و نگاهداری از فرزند اشاره کرد و گفت برای همین است که من از تلاش های "بنیاد ملی علوم" آمریکا بسیار خوشحال هستم.

خانم اوباما گفت کسانی که در این سازمان هستند کاملاً درک می کنند که شما نباید از پیشرفت یک کارمند بخاطر نگهداری از فرزند، مادر یا پدر بیمارش جلوگیری کنید.

XS
SM
MD
LG