لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۴

زادگاه مایکل جکسون مرکز گردشگری می شود


زادگاه مایکل جکسون مرکز گردشگری می شود
زادگاه مایکل جکسون مرکز گردشگری می شود

دوسال پس از مرگ مایکل جکسون، ستاره موسیقی «پاپ» ، پدر این ستاره فقید و گروهی از طرفداران وی در نظردارند تا یک پروژه ٣٠٠ میلیون دلاری گردشگری در شهر «گری» ایندیانا محل زادگاه مایکل جکسون احداث کنند.

این مرکز گردشگری شبیه «گریسلند»، زادگاه و خانه مسکونی «الویس پریسلی» است که پس از مرگ وی به محلی برای گرامیداشت این ستاره راک اندرول تبدیل شد و امروزه میلیون ها گردشگر از آن دیدن می کنند.

سال گذشته، جو جکسون، پدر مایکل و «رودی کلی» شهردار «گری» اعلام کردند که قصد دارند «مرکز خانواده جکسون» را طراحی و احداث کنند. این پارک تفریحی بر کی زمین ٣٠٠ هکتاری ساخته خواهد شد و طرح عظیم «مرکز خانواده جکسون» از جمله انتقال خانه مسکونی جکسون ها، مکانی که مایکل دوران کودکی خود را در آن گذرانده را شامل می شود. در این محل هم چنین یک موزه هنرهای اجرایی و حتی یک «کازینو» هم گنجانده خواهد شد. اورلاند پارک، مدیر اجرایی طرح «مرکز خانواده جکسون» و نماینده «جو جکسون» می گوید:«همه چیز طبق برنامه پیش می رود و درحال حاضر ما مشغول استخدام مهندسینی برای آغاز ساختمان این طرح هستیم.»

مقامات شهر «گری» امیدوارند که مجریان طرح پارک مایکل جکسون این طرح را با جزئیات پیش بینی شده اجرا کنند زیرا انتظار می رود این پارک بتواند سالانه بیش از ٧٠٠ هزار جهانگرد و ١٥٠ میلیون دلار درآمد به شهر «گری» سرازیر کند.

شهر «گری» از سال ١٩٦٩ و از دورانی که گروه «جکسون فایو» با صفحه پرفروش «من آنجا خواهم بود» I'll Be There به شهرتی جهانی رسیدند، دوران سخت اقتصادی را تجربه کرده است. مقام های این شهر امیدوارند تا احداث مرکز خانواده جکسون راه های تازه ای را برای کسب ثروت وجبران این دوران چند دهه ای دشوار در مقابل آن ها قرار دهد.

اخیرا «کاترین» مادر مایکل جکسون هم به عنوان یکی از مدیران شرکت غیرانتفاعی «مرکز خانواده جکسون» به همسرش ملحق شده است. این شرکت در محل زندگی «جو جکسون» در ایالت نوادا، به ثبت رسیده است. مایکل در وصیتنامه خود از مادرش کاترین به عنوان وارث نیمی از کل ثروت خود نام برده در حالی که پدرش را از دریافت هرگونه ارثیه ای محروم کرده است. این در حالی است که «هاوارد ویتزمن» وکیل اجرایی اموال مایکل جکسون به خبرنگاران گفت که ابن طرح ارتباطی با وصایای مایکل جکسون ندارد و با شخص وی نیز هیچ صحبتی نشده است.این واکنش ویتزمن نشان می دهد که شهر گری و جو جکسون برای استفاده از نام «مایکل جکسون» برای ایجاد این پارک تفریحی در«گری» یک نبرد قانونی و چالش برانگیز درپیش دارند.

مشکل دیگری که طرح «مرکز خانواده جکسون» این است که «کلی» شهردار کنونی «گری» در انتخابات آینده این شهر شرکت نخواهد کرد و به همین دلیل مشخص نیست که آیا شهردار آینده هم از این طرح استقبال خواهد کرد یا نه؟ برایان آکسمن وکیل «جو جکسون» می گوید:«من جو را خوب می شناسم و می دانم که همیشه می خواسته کاری برای شهر گری انجام دهد. او در این شهر بزرگ شده و بچه هایش را هم همانجا بزرگ کرده و برایش مهم است که نامی از خود در آنجا باقی بگذارد.»

مایکل جکسون در روز ٢٥ ژوئن ٢٠٠٩ درقصرمسکونی خود در بورلی هیلز درگذشت. در دومین سالگرد مرگ او در ماه گذشته صدها تن از هواداران او در خانه قدیمی خانواده جکسون در شهر «گری» گردهم آمدند تا به موسیقی او گوش کنند و یادش را گرامی دارند.

XS
SM
MD
LG