لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۹

جایزه «تندیس» جشنواره سینمایی پالم اسپرینگز برای مایکل داگلاس


جایزه «تندیس» جشنواره سینمایی پالم اسپرینگز برای مایکل داگلاس
جایزه «تندیس» جشنواره سینمایی پالم اسپرینگز برای مایکل داگلاس

مایکل داگلاس بازیگر، تهیه کننده و کارگردان سینمای هالیوود که بتازگی برای هفتمین بار و این بار برای ایفای نقش در فیلم «وال استریت: پول هرگز نمی خوابد» Wall Street: Money Never Sleeps نامزد دریافت جوایز «گلدن گلوب» شده است در ماه ژانویه آینده جایزه افتخاری «تندیس» یا Icon جشنواره معتبر سینمایی «پالم اسپرینگز» در جنوب کالیفرنیا را دریافت خواهد کرد.

درجشنواره سینمایی پالم اسپرینگ ٢٠١١ فیلم دیگری از مایکل داگلاس نیز به نام «مرد تنها» Solitary Man به نمایش گذاشته خواهد شد. فیلمی درباره مرد زن باره ای که در نهایت شغل و خانواده خود را به خاطرزندگی خصوصی ناهمگونی که در پیش گرفته است ازدست می دهد. پس از نمایش فیلم، تماشاگران فرصتی خواهند یافت تا در یک جلسه پرسش و پاسخ با حضورمایکل داگلاس و «پیتر بارت» منتقد سینمایی نشریه «ورایتی» Variety شرکت کنند.

مایکل داگلاس ٦٦ ساله درحال حاضر با بیماری سرطان گلو دست به گریبان است و مشغول شیمی درمانی است اما انتظار می رود که تا زمان برگزاری جشنواره «پالم اسپرینگز» در اواسط ماه ژانویه این بازیگر بتواند در جمع دوستداران خود در فستیوال حاضر شود.

هرچند گرفتن بالاترین جایزه سالیانه از جشنواره سینمایی معتبری چون پالم اسپرینگز از افتخارات هربازیگری به شمار می رود اما نتایج این جشنواره معمولا تاثیری بر گزینش های اعضای «آکادمی» و رای دهندگان جوایز اسکار ندارد.

بازی مایکل داگلاس در فیلم «مرد تنها» هرچند در وحله اول مورد توجه منتقدین سینمایی و دست اندرکاران جوایز اسکار قرار گرفت اما از سوی «اتحادیه بازیگران سینما» و دیگر منتقدان سینمایی در سطح کشور اعتنای چندانی به این فیلم نشد.

XS
SM
MD
LG