لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۳

خانه بزرگ مایکل جکسون برای فروش به مبلغ ۶۷ میلیون دلار گذاشته شد


ملک بزرگ مایکل جکسون که نامش را «نِوِرلند» گذاشته بود، برای فروش گذاشته شده است. فروشندگان این خانه، نام آن را به «رنچ سیکامور ولی» تغییر دادند و قیمت آن ۶۷ میلیون دلار است.

زمین این خانه که بیشتر از ۱۰ کیلومتر مربع مساحت دارد در نزدیکی شهر سانتا باربارا در ایالت کالیفرنیا واقع شده است و قیمت آن بسیار پایین تر از قیمتی است که سال پیش روی آن گذاشته شده بود. سال گذشته این ملک به قیمت ۱۰۰ میلیون دلار برای فروش گذاشته شد.

در این ملک یک خانه بیش از ۱۰۰۰ متر مربعی، زمین استخر ۳۴۳ متر مربعی، یک سینما با ۵۰ صندلی و یک دیسکوی رقص قرار دارد. همچنین در این خانه یک ایستگاه قطار که از فیلمهای دیزنی الهام گرفته ، یک ایستگاه آتش نشانی و یک طویله نیز در ملک سلطان پاپ فقید وجود دارد.

نورلند
نورلند

مایکل جکسون در سال ۲۰۰۹ پیش از مرگ ناگهانیش «نورلند» را به شرکت سرمایه گذاری به نام «کلونی کاپیتال» به قیمت ۲۲ و نیم میلیون فروخت. رئیس این شرکت، توماس باراک، از دوستان نزدیک و حامیان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا است.

مایکل جکسون این زمین را در سال ۱۹۸۷ خرید و نامش را از داستان «پیتر پن» گرفت. «نورلند» سرزمینی است که در آن کودکان هرگز بزرگ نمی شوند. او سپس این زمین را تبدیل به یک شهر بازی کرد تا یک نوع سرگرمی برای کودکانی باشد که از خانه اش دیدن می کنند. اما مایکل جکسون بعد از اینکه در سال ۲۰۰۵ به سو استفاده جنسی از کودکان متهم شد، از این خانه رفت.

فرزندان مایکل جکسون
فرزندان مایکل جکسون

فرزندان مایکل جکسون هم از بازی در «نورلند» خاطراتی دارند اما پاریس، دختر مایکل جکسون به مجله رولینگ استونز گفته بود که تنها یک هفته در میان اجازه بازی در آن را داشتند؛ آن هم اگر بچه های خوبی بودند و تکلیف مدرسه شان را انجام می دادند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG