لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۷

بحث رسانه‌ها و فضای مجازی درباره دستبند زدن پلیس به پسر بچه ۷ ساله در فلوریدا


بازداشت و دستبند زدن به یک کودک هفت ساله که در مدرسه به معلم خود حمله کرده بود، توجه رسانه ها و فضای مجازی را در آمریکا به خود جلب کرده است.

بعد از ظهر جمعه گذشته، چند نفری که اتفاقای مقابل کلانتری «فلوریدا دیل» بودند، مشاهده کردند که در عقب ماشین پلیس باز شد و پسربچه ای که دستبند بر دستهایش بود، از صندلی عقب اتومبیل پلیس پیاده شد. او با اسکورت یک مامور پلیس مسلح، به بیمارستان کودکان شهر برده شد؛ این درحالی بود که مادر کودک در چند متری او ایستاده بود و فرزندش را به زبان اسپانیائی دلداری می داد و فیلم ویدئوئی می گرفت. او می گفت:«ناراحت نباش عشق من. چیزی نیست.»

تلویزیون ان. بی.سی که این گزارش را پخش کرد، از ذکر نام کودک «به خاطر سن کم او» خودداری کرد. پسر اندکی بعد آزاد شد و به والدینش تحویل داده شد.

این ماجرا بازتاب زیادی داشت. خیلی می پرسیدند چرا یک پسر بچه هفت ساله باید بازداشت شود.

اما گزارش پلیس چه می گوید. این پسر در مدرسه، بر سر میز غذا شلوغ می کرد و به جای آن که غذایش را بخورد با آن بازی می کرد. یکی از خانم های معلم بارها به او هشدار داد که به جای بازی با غذا، آنرا بخورد اما پسرک ناگهان به خانم آموزگار حمله کرد و با مشت و لگد به جان او افتاد. هنگامی که آموزگاران پلیس مدرسه را خبر کردند، پسر گفت اگر می خواهید مرا دستبند بزنید. پلیس مدرسه گفت: با رفتار خشن و بی رویه او، دستبند زدن ، راه درستی بود که بیش از آن به خودش و دیگران صدمه نزند.

فیلمی که از لحظه ورود پسر به مرکز کودکان شهر منتشر شده است

اکنون بحث گسترده ای به راه افتاده که آیا پلیس با دستگیر کردن و دستبند زدن به یک پسر هفت ساله، زیاده روی کرده یا نه.

فعلا از اتهامی برای این پسر خبری نیست اما مدرسه نیز به جرم بی نظمی و اغتشاش، او را به مدت ده روز از آمدن به مدرسه محروم کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG