لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۴

بازداشت بيش از ۱۰۰۰ نفر در ارتباط با باندهای تبهکار در مکزيک


بازداشت بيش از ۱۰۰۰ نفر در ارتباط با باندهای تبهکار در مکزيک
بازداشت بيش از ۱۰۰۰ نفر در ارتباط با باندهای تبهکار در مکزيک

سيوداد خوارز، يکی از نا امن ترين نقاط در مکزيک روز جمعه گذشته شاهد عمليات وسيع پليس و نيروهای انتظامی عليه باندهای قاچاق انسان و دلالان جنسی بود.

در اين عمليات، ده ها خانه، ۲۴ الکل فروشی، ۳ هتل و ۲ پانسيون توسط پليس و نيروهای انتظامی مورد بازرسی قرار گرفت.

پليس مکزيک روز جمعه اعلام کرد در اين عمليات ۲۰ نوجوان زير سن قانونی بازداشت شدند.

خورخه گونزالس نيکولاس، دادستان کل مکزيک روز دوشنبه ۲۵ ژوئيه در يک کنفرانس مطبوعاتی در ارتباط با دستگيری اين افراد گفت بيش از ۱۰۰۰ نفر دستگير شدند، اما در واقع فقط ۴۷۰ نفر از آنها تحت بازجويی قرار گرفتند، بقيه بلافاصله آزاد شدند. ما برای اين بازداشت ها مجوز قانونی در اختيار داشتيم و موفق شديم سه نفر را رسماً بازداشت کنيم. بعد از عمليات که تا ساعت ۶ بعد از ظهر ادامه داشت، توانستيم سه نفر زير سن قانونی را از آنجا نجات دهیم.

سيوداد خوارز در حال حاضر به واسطه حضور تعداد زيادی از کارتل های مواد مخدر يکی از خشن ترين و خطرناکترين نقاط جهان به شمار می رود. اين کارتل ها، هر يک، برای کنترل و تسلط کانال های قاچاق ميان مکزيک و ايالات متحده و قبضه معاملات قاچاق انسانی پيوسته با يکديگر در رقابت و جنگ هستند.

مقام های قضايی شهر می گويند، تعداد ناپديد شدگان به تازگی رو به افزايش گذاشته است. تنها از ماه ژانويه تا ماه مه سال جاری حدود ۹۵ گزارش در مورد زنان گم شده به اداره پليس ارائه شده است. از اين تعداد، ۵۳ نفر زير ۳۰ سال سن دارند.

پدر نانسی ايوِت ناوارو، يکی از اين زنان گم شده در مقابل دفتر دادستانی شهر دست به اعتراض زده و از مقام های قضايی خواستار بازگرداندن دختر خويش است. او می گويد دختر من ساعت ۱۱ صبح روز ۱۸ ژوئيه برای پيدا کردن کار به مرکز شهر رفت و از آن موقع اثری از او نيست. ما خيلی نگرانيم، بايد کاری کنيم، من از رئيس پليس شهر خواهش می کنم هم دختر من و هم همه آنهايی که گم شده اند نجات دهد. من خواهش می کنم به ما کمک کنيد، دخترم را نجات دهید. من از آنها خواهش می کنم، هر جا هستند، دخترم را آزاد کنند و اجازه دهند به خانه بازگردد.

در حال حاضر چندين مؤسسه و نهاد دولتی مکزيک، به طور فعال در جستجوی افراد گم شده هستند. اداره مهاجرت آمريکا نيز پيشينه همه کسانی را که از مکزيک وارد خاک آمريکا می شود، به دقت مورد تحقيق قرار می دهد.

XS
SM
MD
LG