لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۷

کمک «سلما هایک» بازیگر مشهور به زلزله زدگان مکزیک


«سلما هایک» بازیگر مشهور مکزیکی با راه اندازی کارزاری انساندوستانه به یاری قربانیان زلزله مرگبار مکزیک شتافت.

او با انتشار پیامی تصویری در شبکه های اجتماعی خود از طرفدارانش خواست با ارسال کمکهای نقدی از زلزله زدگان حمایت کنند.

سلما هایک در این پیام به بیان خاطرات تلخ خود از زلزله ویرانگر شهر مکزیکو سیتی در سال ۱۹۸۵ پرداخت، روزهای غم انگیزی که هنوز به خوبی به یاد دارد.

در جریان آن زلزله بیش از پنج هزار نفر کشته شدند و بخشهای بزرگی از پایتخت مکزیک ویران شد.

سلما هایک همراه با خانواده مجبور به ترک خانه شد و مدتی طولانی آواره بود، او در آن زلزله ویرانگر تعدادی از اعضای خانواده و دوستانش را از دست داد.

سلما هایک با اشاره به تجربیات تلخ خود در آن دوران گفت، به خوبی حال و روز قربانیان را درک می کند و از شرایط سخت و دشوار کنونی آگاه است، به همین دلیل تصمیم گرفته به زلزله زدگان کمک کند.

او خود نیز یکصد هزار دلار به این کارزار خیریه کمک کرد تا صرف کمک به قربانیان این حادثه مرگبار شود، این مبالغ به سازمان یونیسف اهدا می شود تا در اختیار کودکان فقیر و بی سرپرست مکزیکی قرار گیرد.

سلما هایک ۵۱ ساله از مشهورترین بازیگران مکزیکی و از ستاره های بزرگ هالیوود محسوب می شود که در فیلمهای سینمایی و سریالهای تلویزیونی بسیاری بازی کرده است.

در ساعات گذشته تعداد دیگری از هنرمندان، ورزشکاران و چهره های محبوب مکزیکی خواستار کمک به قربانیان این زلزله مرگبار شده اند، بر اساس گزارش های رسمی تاکنون بیش از دویست و سی نفر در این حادثه جان باختند.

XS
SM
MD
LG