لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۴

نوازنده مکزیکی بعد از اتهام آزار جنسی خودش را کشت


بنیانگذار و نوازنده گیتار بیس یک گروه راک مکزیکی در پی طرح اتهام آزار جنسی علیه او به زندگی خود پایان داد. «آرماندو وگا گیل» از گروه راک «بوتلیتا د جِرِز» در پیامی که بر توئیتر منتشر کرد، گفت که اتهام آزار جنسی نادرست است.

مقامات مکزیکی، پیکر بی جان او را در خانه اش در مکزیکو سیتی پیدا کردند.

این موزیسین ۶۴ ساله با دنبال کردن هشتگ «می تو موزیسین های مکزیکی» متوجه شده یک فرد ناشناس او را به آزار جنسی زمانی که ۱۳ ساله بوده، متهم کرده است.

آقای وگا گیل در ادامه پیام خود نوشته «مرگ من، اعتراف به ارتکاب جرم نیست؛ بلکه اعلام رادیکال بیگناهیم است. من می‌خواهم مسیر آینده پسرم را هموار کنم.»

وگا گیل همچنین نوشته «یک پایان وحشتناک بهتر از وحشتی بی‌پایان است.»

زنی که آرماندو وگا گیل را به آزار جنسی متهم کرده، ادعا می‌کند زمانی که با عده ای از دوستانش برای یادگیری موسیقی به خانه او رفته بود، رفتار این موزیسین نامناسب بود و پیامهای جنسی که به تلفنش می فرستاد باعث شد شماره تلفنش را عوض کند.

در پی انتشار خبر خودکشی این موزیسین مکزیکی، صفحه توییتر جنبش «می تو» مکزیک بسته شد؛ ولی صاحب حساب ادعا می کند هک شده است.

سازمان‌دهندگان جنبش «می تو» مکزیک معتقد هستند وگا گیل گناهکار بوده و دلیل خودکشی او را «بی اعتبار کردن» این جنبش خوانده اند. آنها همچنین می گویند «مهم نیست چقدر به ما حمله کنید. ما ساکت نخواهیم شد.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG