لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۵

سوژه مهمانی مجلل امسال موزه متروپالیتن نیویورک: مد و تخیلات مذهب کاتولیک


انستیتوی طراحی لباس سالانه در موزه متروپالیتن نیویورک مهمانی مجللی برپا می کند و هر سال با یک سوژه جدید از میهمانها دعوت می کند تا بر اساس آن سوژه لباس بپوشند. همچنین یک نمایشگاه بر اساس همین سوژه در موزه برپا می شود.

سوژه مهمانی امسال که در بهار برگزار خواهد شد، «مد و تخیلات مذهب کاتولیک» است. هدف از انتخاب این سوژه ایجاد گفتمانی بین مد و آثار هنری است که از مذهب الهام گرفته شده اند.

نمایشگاه امسال در سه نقطه مختلف برپا خواهد شد: مرکز لباس آنا وینتور، گالریهای قرون وسطایی متروپولیتان، و موزه «کلویسترز» در نیویورک.

یکی از اشیاء کلیدی این نمایشگاه جامه های مخصوص پاپ اعظم است که از کلیسای سیستین به امانت گرفته شده اند. برخی از این جامه ها تاکنون در خارج از واتیکان نبوده اند و هرگز در معرض عموم قرار نگرفته اند.

همچنین لباسهایی از طراحان بزرگ مد از جمله کوکو شانل و جان گالیانو در این نمایشگاه ارائه می شوند. چهره هایی که مذهب بخش مهمی از زندگیشان بوده و در خلق آثارشان تاثیرگذار بوده است.

از حاضران در مهمانی طراحی لباس متروپالیتن می توان به امل کلونی، ریانا، و دوناتلا ورساچی اشاره کرد.

گفتنی است که سوژه مهمانی طراحی لباس متروپالیتن سال ۱۹۸۳ «کلکسیون واتیکان – مقام پاپ اعظم و هنر» بود. نمایشگاه لباسها از دهم ماه می تا اکتبر ۲۰۱۸ برپا خواهد بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG