لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۷

سفر رسمی صدر اعظم آلمان به واشنگتن


سفر رسمی صدر اعظم آلمان به واشنگتن
سفر رسمی صدر اعظم آلمان به واشنگتن

امروز – ۱۷ خرداد - در مراسم رسمی استقبال از صدر اعظم آلمان که در محوطه چمن جنوبی کاخ سفید انجام شد، پرزیدنت اوباما گفت امروز نخستین شام رسمی دوران ریاست جمهوری من به افتخار یکی از رهبران اروپاست.

رئیس جمهوری آمریکا گفت اتحاد آمریکا با کشوری مانند آلمان از همیشه مهم تر است. در واقع این اتحاد بیش از هر زمان دیگری برای امنیت و رفاه جهانی ضروری است.

رئیس جمهوری آمریکا سپس گفت در مقام ۲ کشوری که بزرگ ترین و فعال ترین اقتصاد جهان را دارا هستند، آمریکا و آلمان می توانند نشان دهند که رفاه اجتماعی هنگامی به بهترین وجه انجام می شود که کشورها در بزرگ ترین منابع سرمایه گذاری کنند.

پرزیدنت اوباما در ادامه سخنانش گفت مردم ما (دو کشور آمریکا و آلمان) و توانائی هایشان برای رقابت و نشان دادن ابتکار در قرن بیست و یکم آماده اند.

آنگلا مرکل بنوبه خود در مراسم استقبال رسمی اش در کاخ سفید گفت امروزه ما به همان اندازه به یکدیگر نزدیک هستیم که ۲۰ سال پیش (هنگام فروپاشی دیوار برلن) با دوستی با یکدیگر به هم نزدیک بوده ایم. ما (آمریکا و آلمان) قویاً در بنیانی پا بر جا و راسخ ایستاده ایم و با حمایت این بنای محکم از عهده چالش های جاری رویاروی خود بر می آییم.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان سپس گفت آلمان و ایالات متحده آمریکا با یکدیگر متحد هستند، مسئولیت ها را برای برقراری صلح و امنیت در افغانستان با یکدگیر تقسیم می کننند و هر دو در یک جهت بر ایران فشار می آورند تا از دنبال کردن تولید سلاح اتمی دست بکشد.

خانم مرکل آنگاه گفت ما (آمریکا و آلمان) در شمال آفریقا از پیکار برای آزادی پشتیبانی می کنیم و در خاور میانه از تلاش هائی که برای روند صلح جهت یک زندگی جدید در جریان است؛ حمایت می کنیم.

... و به همراه یکدیگر، به دوران پس از ضربه بحران جهانی اقتصاد و تنش های مالی تسلط خواهیم یافت.

XS
SM
MD
LG