لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۲

در واشنگتن چه می گذرد؟ (هفتم ژوئن)


پرچم جمهوری آلمان در مدت اقامت رسمی آنگلا مرکل صدر اعظم آن کشور در واشنگتن در کنار پرچم آمریکا در برابر «بلر هاوس» محل پذیرائی های رسمی رئیس جمهوری آمریکا افراشته است.
پرچم جمهوری آلمان در مدت اقامت رسمی آنگلا مرکل صدر اعظم آن کشور در واشنگتن در کنار پرچم آمریکا در برابر «بلر هاوس» محل پذیرائی های رسمی رئیس جمهوری آمریکا افراشته است.

گفتگوهای پرزیدنت اوباما با صدراعظم آلمان ساعت ۱۰ و نیم بامداد در دفتر کار رئیس جمهوری شروع خواهد شد و پس از آن در ساعت ۱۱ بامداد هر دو رهبر با مقامات ارشد دولت آمریکا و هیئت همراه خانم مرکل در کاخ سفید مذاکره خواهند کرد.

پرزیدنت اوباما و خانم مرکل سپس در ساعت ۱۱.۳۵دقیقه بامداد در یک کنفرانس مشترک خبری در سالن شرقی کاخ سفید حضور یافته و به پرسش های نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی پاسخ خواهند داد. نگاهی کوتاه بر روابط آمریکا و آلمان

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان قرار است امشب – ۱۷ خرداد - عالی ترین نشان افتخار غیر نظامی آمریکا را در میهمانی شام رسمی رئیس جمهوری آمریکا از وی دریافت کند.

این دیدار رسمی علاوه بر انجام گفتگوهای دو جانبه بین ۲ رهبر، برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک توسط پرزیدنت اوباما و خانم مرکل، شام رسمی به افتخار صدراعظم آلمان از سوی رئیس جمهوری آمریکا و میشل اوباما، و همچنین در یافت بالاترین نشان افتخار غیر نظامی ایالات متحده آمریکا توسط پرزیدنت اوباما را در بر خواهد داشت.

قرار است رئیس جمهوری آمریکا هنگام اهدای این مدال به صدر اعظم آلمان، سخنانی نیز بیان کند.

این نشان در سال گذشته به خانم مرکل اهداء شده بود اما وی نتوانست در مراسم دریافت نشان در کاخ سفید حضور یابد. دریافت این نشان افتخار همزمان با آنست که ایالات متحده آمریکا و آلمان در تقلای دستیابی به موافقت هائی از جمله در سیاست خارجی و مسئله اقتصادی می باشند.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان که بعد از ظهر روز گذشته – ۱۶ خرداد – وارد واشنگتن شده بود، شام را به همراه رئیس جمهوری آمریکا در یکی از رستوران های واشنگتن صرف کرد و در ساعت ۹ شب به محل اقامت خود و همسرش در بلر هاوس* که محل پذیرائی رسمی رئیس جمهوری آمریکاست؛ باز گشت.

مجموعه بلرهاوس که در مقابل در ورودی اصلی کاخ سفید در خیابان پنسیلوانیا قرار دارد؛ در سال ۱۹۴۲ میلادی برای پذیرائی رؤسای جمهوری آمریکا از میهمانان رسمی دولت خریداری شد.

*Blair House

XS
SM
MD
LG