لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۵

مرسدس بنز در پکن از يک سری از خودروهای لوکس خود پرده برداری کرد


شرکت دايملر توليد کننده خودروی مرسدس بنز روز پنجشنبه در پکن از يک سری از خودروهای لوکس خود پرده برداری کرد. نمايش توليدات دايلمر در پکن در حالی انجام می شود که چين به بزرگترين بازار خودرو در جهان تبديل شده است. اين بازار بزرگ خودرو، شرکت آلمانی دايملر را بر آن داشته است تا با توليدات لوکس خود، تقاضای چينی ها به اين نوع خودروها را برآورده سازد.

روز پنجشنبه دايلمر علاوه بر نمايش چندين مدل از توليدات بنز، خودروی سواری مايباخ، محصول لوکسِ و گران قيمت خود را در سالن نمايشی در پکن، به نمايش گذاشت. اين شرکت همچنين برای اولين بار در آسيا خودروی اسپورتِ مرسدس بنز اِس اِل اِس را عرضه کرد. نمايش توليدات جديد دايملر پس از آن صورت می گيرد که خودروسازانِ مطرحِ اروپايی از جمله دايملر، در سه ماهۀ اول سال جاری ميلادی، رشد قابل توجهی را در فروش محصولات خود، تجربه کرده اند. دايلمر می گويد فروش توليدات اين شرکت در چين با مارک مرسدس بنز، ۱۱۲ درصد رشد داشته است و به بيست وسه هزار و ششصد واحد رسيده است. دايلمر اميدوار است اين روند فروش با نمايش توليدات جديد، ادامه يابد.

اولريک واکر رييس و مديرعامل شرکت دايملر در شمال شرقی آسيا می گويد نمايش توليدات جديد اين شرکت بيانگر تعهد دايلمر به بازار چين است. آقای واکر می گويد «بازار خودروی چين سريعترين رشد در جهان را دارد. اهميت چين برای ما، برای دايلمر، برای مرسدس بنز، مدام در حال افزايش است. و اين عرضۀ خودروها، بيانگر تعهد ما به بازار چين و مشتريان چينی است. ما برای اولين بار در چين خودرويی را به نمايش جهانی می گذاريم.»

خودروسازان غربی، سال گذشتۀ ميلادی، از بحران عميق صنعت خودروسازی، ضربۀ بزرگی خوردند. سال گذشته بازار خودرو در اروپا، فروش ضعيفی را برای خودروسازان غربی رقم زد و آنان را مجبور کرد تا به سمت بازارهای نوظهور، نظير چين، روی آورند.

اولريک واکر پيش بينی کرده است که بازار خودروی چين در سال ۲۰۱۰ رشدی دو رقمی را معادل پانزده درصد، نشان دهد. جوانان چينی که برای ديدن توليدات جديد دايلمر به سالن نمايش پکن آمده بودند، نظر مثبتی نسبت به توليدات مرسدس بنز و مايباخ ابراز داشتند. برخی از آنها از اينکه شرکت دايملر برای اولين بار محصولات خودرا در چين به نمايش جهانی می گذارد، ابراز خرسندی می کردند.

XS
SM
MD
LG