لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۴

باراک اوباما یاد کشته شدگان جنگی آمریکا را گرامی می دارد


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه به مناسبت فرا رسیدن روز یادبود کشته شدگان آمریکایی، در مراسم سالانه بزرگداشت آنان شرکت کرد.

آقای اوباما در مراسم روز یادبود، در گورستان ملی آبراهام لینکلن در نزدیکی شیکاگو شرکت می کند. مراسم بزرگداشت کشته شدگان جنگی و یادبود آنان همچنین در گورستان ملی آرلینگتون در خارج از واشنگتن، پایتخت آمریکا برگزار می شود.

روز یادبود کشته شدگان در جنگ در آمریکا یک تعطیلی ملی سالانه برای ادای احترام به آمریکاییانی است که هنگام خدمت نظامی و در جنگ جان خود را از دست داده اند. مراسم و رژه های گوناگون و دیگر برنامه های ویژه در سراسر آمریکا به مناسبت این روز برگزار می شود.

روز یکشنبه هزاران موتور سوار از ایالت های گوناگون این کشور در واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا جمع شده بودند تا توجه همگان را به پرسنل نظامی آمریکا که به عنوان زندانی جنگی اسیر شده اند و یا کسانی که جزو ناپدید شدگان هستند، جلب کنند.

روز شنبه آقای اوباما از مردم آمریکا خواست فراتر از کلمات از کشته شدگان جنگ یاد کنند. او گفت اعضای نیروهای مسلح باید به شکل همه جانبه مورد حمایت قرار گیرند و از از کهنه سربازان قدردانی و حمایت شود.

روز یادبود کشته شدگان جنگی، آخرین دوشنبه ماه مه، آغاز غیر رسمی تابستان در آمریکا است.

XS
SM
MD
LG