لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۲

بنای یادبود قربانیان شش سال بعد از بمبگذاری ماراتن بوستون کامل شد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - با قراردادن سه ستون سنگی در مجاورت خط پایان بمبگذاری ماراتن شهر بوستون، گام آخر تلاش برای گرامیداشت ۳ کشته آن انفجارها برداشته شد.

طراحی و ساخت این بنای گرانیتی و برنزی، با هزینه ۲ میلیون دلار، چهار سال طول کشید و قرار بود تا تاریخ ۱۵ آوریل سال ۲۰۱۸، برای پنجمین سالروز آن حمله آماده شود. اما این پروژه دستخوش تغییرات جدی در طراحی و دیگر تاخیرها شد.

پاتریشیا کمپل، مادر یکی از قربانیان به نام کریستل کمپل، گفت از این که دخترش به دست فراموشی سپرده نشده، قدردان است.

محل نصب این بنای یادبود همان جایی است که دو بمب دست ساز در نزدیکی خط پایان ماراتن منفجر شد و سه کشته و بیش از ۲۶۰ مجروح به جای گذاشت. فروردین ۱۳۹۲، دو برادر چچنی‌تبار به نام‌های جوهر تسارنایف ۱۹ ساله و تیمورلنگ تسارنایف ۲۶ ساله این انفجار را انجام دادند که برادر بزرگتر در درگیری با پلیس کشته شد و جوهر تسارنایف زندانی است و به اعدام محکوم شده است.

سه سنگ این ستون‌های یادبود که یک تا یک و نیم متری ارتفاع دارند از مکان هایی در اطراف شهر بوستون که برای هر یک از قربانیان اهمیتی خاص داشت، برداشته شده‌اند.

این ستون های یادبود یادآور سه قربانی این انفجار - مارتین ریچارد، پسر هشت ساله؛ لینگزی لو، دختر جوان ۲۳ ساله و فارغ التحصیل دانشگاه بوستونِ و کریستل کمپل، دختر جوان ۲۹ ساله اصالتا اهل ماساچوست - است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG