لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۴

کشورها و سازمان‌های گروه حمایت از لبنان از سیاستمداران لبنانی خواستند به ندای مردم توجه کنند


تظاهرات در بیروت، روز یکشنبه ۲۰ اکتبر جمعیت کثیری را به خیابان‌های شهر کشاند.
تظاهرات در بیروت، روز یکشنبه ۲۰ اکتبر جمعیت کثیری را به خیابان‌های شهر کشاند.

یک سخنگوی سازمان ملل دیروز گفت اعضای گروه حمایت بین‌المللی از لبنان، که سازمان‌های جهانی و کشورهای قدرتمند جهان را در بر می‌گیرد، از رهبران و کارگزاران سیاسی لبنان درخواست کرده‌اند که به ندای مردم این کشور گوش فرادهند و از شعار دادن و دامن زدن به تنش‌ها و خشونت، پرهیز کنند.

فرهان حق، معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل، روز چهارشنبه در نیویورک گفت اعضای گروه حمایت بین‌المللی از لبنان از سیاستمداران این کشور خواسته‌اند که با مردم لبنان برای یافتن راه‌حل همکاری کنند.

گروه حمایت بین‌المللی از لبنان، که تشکیلات جهانی از جمله سازمان ملل و اتحادیه اروپا و جامعه عرب را در کنار دولت‌های چین، فرانسه، آلمان، ایتالیا، روسیه، بریتانیا و آمریکا، گرد هم آورده است، در سپتامبر ۲۰۱۳ توسط دبیرکل سازمان ملل و میشل سلیمان، رئیس جمهوری اسبق لبنان، بنیاد گذاشته شد که در راه ثبات و حاکمیت لبنان تلاش کند. این گروه به ویژه حامی ارتش لبنان، پناهندگان سوری در لبنان و جوامع محلی میزبان آنها است، و از برنامه‌های دولت لبنان و خدمات اجتماعی که از ورود میلیون‌ها آواره آسیب دیده‌اند، پشتیبانی می‌کند.

فرهان حق گفت که اعضای گروه حمایت بین‌المللی از لبنان از سیاستمداران لبنانی خواسته است که از برنامه بیست و چهار ماده‌ای اصلاحات که سعد حریری، نخست وزیر لبنان، ارائه کرده است، حمایت کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG