لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۶

ملیندا گیتس یک میلیارد دلار به توانمندسازی زنان و برابری جنسیتی اختصاص داد


ملیندا گیتس، فعال اجتماعی نیکوکار و همسر بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت، متعهد شده است که مبلغ ۱ میلیارد دلار را به امر توانمندسازی زنان و فعالیت‌‌هایی که در راستای برقراری برابری جنسیتی انجام می شوند، اختصاص دهد.

به گزارش سی‌ان‌ان، او در بیانیه‌‌ای در وب سایت «تایم» نوشته است: «روزی را تصور می کنم که از خواب بیدار می‌شوم و می‌بینم کشور به جلو پیش رفته است و رسانه ها دیگر در مورد نابرابری های سازمان‌یافته گزارش نمی دهند.»

خانم گیتس می گوید شرکت او که «پیوُتال ونچرز» (Pivotal Ventures) نام دارد این مبلغ را طی ده سال آینده میان سازمان‌‌هایی که برای مدیریت زنان و باز کردن مسیر پیشرفت آنها راهکارهای ابتکاری ارائه می دهند، تقسیم خواهد کرد.

او از طریق بنیاد «بیل و ملیندا گیتس» که با همسرش بیل راه اندازی کرده است، بیش از ۵۰ میلیارد دلار برای فراهم کردن فرصت‌‌های بیشتر برای زنان، به ویژه در عرصه های فن آوری و نجات آنها از فقر، هزینه کرده است.

از اقدامات مهمی که خانم گیتس در پروژه جدید به آنها اشاره کرده است می توان به از میان برداشتن موانع پیشرفت حرفه ای زنان، کمک به آنها برای پیشرفت در عرصه هایی که تأثیر اجتماعی عمیقی دارند، و همچنین فشار آوردن به سازمان‌‌ها برای ایجاد اصلاحات لازم نام برد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG