لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۸

ملانیا ترامپ و پسرش برون فعلا به کاخ سفید نخواهند رفت


کاخ سفید، یکی از مشهورترین خانه های دنیا است و کمتر کسی است که نخواهد در آنجا زندگی کند.

خانواده های روسای جمهور آمریکا، در روز بیستم ژانویه و همزمان با مراسم تحلیف رئیس جمهور به خانه جدید نقل مکان می کنند.

فرزندان اول آمریکا نیز در مدارسی تازه و نزدیک به محل زندگی خود ثبت نام می کنند.

مالیا و ساشا، دختران باراک اوباما زمانی که به کاخ سفید آمدند ده ساله و هفت ساله بودند.

تغییر ناگهانی در سبک زندگی، محل زندگی و تحصیل در مدرسه ای جدید برای کودکانی به این سن اغلب دشوار است.

ملانیا ترامپ، همسر دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آینده آمریکا با پسرش برون رابطه نزدیکی دارد و بارها تأکید کرده که راحتی و آسایش فرزندش برایش اولویت دارد. او حتی برای فرزندش، پرستار استخدام نکرده و اغلب خودش او را از مدرسه به خانه می آورد.

شاید به همین خاطر است که خانم ترامپ و فرزندش، ابتدا همراه دونالد ترامپ به کاخ سفید نقل مکان نخواهند کرد و در خانه کنونی شان در «برج ترامپ» نیویورک خواهند ماند.

پنت هاوس دونالد ترامپ در نیویورک

ماندن ملانیا ترامپ و برون ترامپ در «برج ترامپ» آسان نیست و نیاز به تدارکات امنیتی زیادی دارد. محافظان مخصوص رئیس جمهوری آمریکا و پلیس نیویورک تلاش خواهند کرد تا امنیت خانواده اول آمریکا در محل اقامتشان تضمین شود. از همین رو، برج ترامپ، کاخ سفید نیویورک خواهد بود و به احتمال زیاد خیابانهای اطرافش بسته خواهند شد.

پنت هاوس دونالد ترامپ در نیویورک

دونالد ترامپ از سال ۱۹۸۳ در «برج ترامپ» واقع در خیابان پنجم منهتن نیویورک زندگی می کند. او با همسرش ملانیا و پسر ده ساله اش برون، در یک پنت هاوس سه طبقه در طبقه ۶۶ ام برج ساکن است.

پنت هاوس دونالد ترامپ در نیویورک

داخل خانه با الهام از هنر روکوکو قرن هجدهم، دکور شده و رنگهای به کار رفته، سایه هایی از کرم و طلایی هستند. دونالد ترامپ در طراحی خانه اش از کاخ ورسای فرانسه الهام گرفته است.

پنت هاوس دونالد ترامپ در نیویورک

نقاشی هایی از افسانه های یونانی بر سقف ورودی نقش بسته و مجسمه هایی برنزی از اساطیر یونانی در گوشه و کنار خانه دیده می شوند.

قیمت خانه صد میلیون دلار تخمین زده می شود.

پنت هاوس دونالد ترامپ

برخی این سوال را مطرح می کنند که ملانیا ترامپ با ماندن در نیویورک چطور می تواند نقش خود را به عنوان بانوی اول آمریکا ایفا کند؟ بانوی اول یک مقام تشریفاتی است و معمولا خود همسران روسای جمهور تصمیم می گیرند که به عنوان بانوی اول چه چیزهایی را اولویت قرار دهند. با این حال، یکی از کارهایی که بانوی اول طبق سنت انجام می دهد دکور کردن کاخ سفید به گونه ای است که فضای آن برای زندگی و راحتی خانواده مناسب باشد.

کاخ سفید با دکوراسیون میشل اوباما

میشل اوباما، بانوی اول کنونی آمریکا نیز در دکور اتاق های کاخ سفید نقش پررنگی داشت. او در تزئین اتاق ها از تابلوهای هنرمندان معاصر آمریکایی بهره برد از جمله اثری از آلما توماس، نخستین زن سیاه پوستی که اثر هنری اش به کاخ سفید راه پیدا می کند. خانم اوباما همچنین برای اولین بار یکی از سالن های پذیرایی خصوصی کاخ سفید را به روی عموم باز کرد.

کاخ سفید با دکوراسیون میشل اوباما

در مدت اقامت ملانیا و برون در نیویورک، انتظار می رود دونالد ترامپ نیز مدام میان واشنگتن و نیویورک در سفر باشد. خانم ترامپ و فرزندش به احتمال زیاد در فصل تعطیلی مدارس به کاخ سفید و نزد دونالد ترامپ خواهند رفت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG