لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۲

افتتاح باغچه شفا در بیمارستان ملی کودکان توسط بانوی اول آمریکا


Melania Trumpملانیا ترامپ
Melania Trumpملانیا ترامپ

در آمریکاکودکان بستری در بیمارستان ویژه کودکان در واشنگتن از این پس می توانند از باغچه ای که روی سقف بیمارستان بنا شده است و روز جمعه رسماً توسط ملانیا ترامپ بانوای اول آمریکا افتتاح شد، برج عظیم و نماد پایتخت را تماشا کنند.

ملانیا ترامپ روز جمعه برای دومین بار از بیمارستان ملی کودکان در پایتخت آمریکادیدن کرد. بازدید دوم او از بیمارستان به مناسبت رونمایی از یک فضای باز جدید برای بیمارستان بود که هدیه او به این بیمارستان است.

خانم ترامپ این فضای باز را «باغچه شفای بانی ملون» نام گذاشته است. این باغ کوچک فضایی است تا بیماران جوان در آن از هوای آزاد لذت ببرند.

ملانیا ترامپ در بیمارستان ملی کودکان
ملانیا ترامپ در بیمارستان ملی کودکان

ورودی این باغچه درهای عریضی دارد تا بیمارانی که روی صندلی چرخدار یا حتی روی تخت هستند بتوانند از آن عبور کنند و به باغچه بیایند، پریز برغ برای بیمارانی که به ماشینهای مخصوص وصل هستند و همچنین چمن مصنوعی برای بیمارانی که به چمن طبیعی حساسیت دارند.

ملانیا ترامپ که از تکمیل باغچه شفای بانی ملون بسیار خشنود به نظر می رسید گفت «باور من این است که محیط مثبت و پرانرژی برای سلامت همه کودکان حیاتی است».

نام این باغ از «ریچل بانی ملون» گرفته شده است که یکی از دوستان ژاکلین کندی، بانوی اول پیشین آمریکا بود. خانم ملون به فعالیتهای بشر دوستانه و باغبانی شهرت داشت و در سال ۲۰۱۴ در ۱۰۳ سالگی درگذشت. وی در دوران ریاست جمهوری جان اف کندی «باغ گل رز» و برخی دیگر باغچه های کاخ سفید را طراحی کرد.

گفته می شود ایده ایجاد «باغچه شفای بانی ملون» از سوی یک بیمار آمده است که گفته بود آخرین آرزویش این بوده که از بیمارستان بیرون برود. «باغچه شفای بانی ملون» به بانوان اول آمریکا به خاطر حمایت های بی پایانشان از بیمارستان ملی کودکان و کارمندان و بیماران آن، تقدیم شده است .

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG