لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۳

دیدار بانوی نخست آمریکا و شاهزاده هری در کانادا


دیدار ملانیا ترامپ و شاهزاده هری در کانادا
دیدار ملانیا ترامپ و شاهزاده هری در کانادا

ملانیا ترامپ در نخستين سفر رسمی و بين المللی خود به عنوان بانوی اول آمريکا روز شنبه برای شرکت درمسابقات جهانی نظاميانی که حين انجام وظيفه دچار معلوليت های جسمی شده اند به تورنتوی کانادا سفر کرد.

خانم ترامپ که هدف اصلی اش از اين سفر تشويق و حمايت از کهنه سربازان ورزشکار آمريکايی بود، در ديدار با آنها از فداکاريهايشان تقدير کرد: «شما فداکاری های زيادی برای وطنتان انجام داده ايد. قهرمانان واقعی ما هستيد. من به نيابت از سوی همسرم و مردم سراسر کشور از شما و خانواده هايتان به خاطر همه از خودگذشتگی هايی که برای حفظ جان و امنيت ما به عمل آورده ايد سپاسگزارم. برايتان آرزوی موفقيت و پيروزی دارم. گرچه می دانيم که برای پيروزی در اين مسابقات نيازی به تشويق نداريد . اما با همان روحيۀ قهرمانانه در مسابقه شرکت کنيد و مدال طلا برای وطن تان به ارمغان بياوريد.»

بانوی اول آمريکا پيش از مراسم افتتاح اين مسابقات با جاستين ترودو، نخست وزير کانادا و خانواده او و شاهزاده هری، نوۀ ملکه اليزابت دوم ديدار کرد.

اين مسابقات جهانی، تحت عنوان "شکست ناپذير" در سطحی کوچکتر شبيه مسابقات پارالمپيک جهانی است که از سال ۲۰۱۴ به ابتکار شاهزاده هری، و با الهام از تجربيات دوران حضور او در جنگ افغانستان برگزار می شود.

اين مسابقات تا کنون دوبار در لندن و سال پيش در ايالت فلوريدای آمريکا برگزار شد. در مسابقات امسال بيش از ۵۵۰ ورزشکار در رشته های مختلف، از جمله واليبال نشسته و بسکتبال با ویلچر از روز ۲۳ تا ۳۰ سپتامبر با يکديگر به رقابت می پردازند.

رويداد ديگری که در مسابقات امسال باعث جلب توجه رسانه ها شده، حضور مگان مارکل، هنرپيشه و مدل آمريکايی بود که رسماً به عنوان دوست دختر شاهزاده هری در مراسم افتتاحيه مسابقات در جايگاه تماشاچيان، و به فاصلۀ چند صندلی دورتر از او نشسته بود.

ماجراهای عشقی اين دو مدتهاست که مورد توجه رسانه های جهان قرار گرفته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG