لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۱۰

مل گیبسون پنجمین «اسلحه مرگبار» را در دست می‌گیرد


مل گیبسون، سینماگر آمریکایی. آرشیو

مل گیبسون، سینماگر آمریکایی، پنجمین فیلم از مجموعه سینمایی «اسلحه مرگبار» را کارگردانی می‌کند.

به گزارش «هالیوود ریپورتر»، تولید این فیلم پس از مرگ ریچارد دانر، کارگردان چهار فیلم گذشته این مجموعه سینمایی با مشکلاتی مواجه شده بود. او که نقش مهمی در پیدایش و موفقیت این مجموعه حادثه‌ای داشت، چندی پیش در ۹۱ سالگی درگذشت.

ریچارد دانر در سال‌های اخیر پروژه تولید پنجمین فیلم را که به احتمال زیاد آخرین اسلحه مرگبار خواهد بود، به صورت جدی دنبال می‌کرد و نسخه نهایی فیلمنامه توسط ریچارد ونک نوشته شده است.

شرکت برادران وارنر پس از مذاکراتی طولانی سرانجام رضایت لارن شولر دانر، همسر ریچارد دانر را جلب کرد تا کارگردانی به مل گیبسون سپرده شود؛ او یکی از تهیه‌کنندگان نیز خواهد بود.

به نوشته نشریه «سان»، مل گیبسون یکشنبه گذشته در جریان یک رویداد عمومی در لندن، این خبر را اعلام کرد.

مل گیبسون در این برنامه به حاضرین گفت که ریچارد وارنر از او خواسته بود تا اگر از دنیا رفت، پنجمین فیلم را کارگردانی کند، و این موضوع را به همسرش، تهیه‌کنندگان، و استودیوی فیلمسازی نیز اطلاع داده بود.

دانر، مل گیبسون و دنی گلاور در مراسم «آکادمی» برای تجلیل از کارگردان ۸۷ ساله
دانر، مل گیبسون و دنی گلاور در مراسم «آکادمی» برای تجلیل از کارگردان ۸۷ ساله

اسلحه مرگبار، از نخستین آثار بزرگ استودیویی بود که مل گیبسون را به عنوان یک ستاره هالیوود در آمریکا مطرح کرد. او پیش از بازی در این فیلم، در مجموعه سینمایی «مکس دیوانه» به شهرت زیادی رسیده بود.

اسلحه مرگبار، ماجراهای دو کارآگاه آمریکایی، یکی سفیدپوست و دیگری آفریقایی‌تبار را به تصویر می‌کشد که علی‌رغم شخصیت‌های متفاوت، دوستی نزدیکی دارند و به جنگ تبهکاران می‌روند.

هر چند که هنوز جزئیاتی درباره داستان منتشر نشده است، ولی این بار نیز مل گیبسون و دنی گلاور کنار هم خواهند بود و درگیر ماجرای تازه‌ای می‌شوند.

چهارمین فیلم اسلحه مرگبار در سال ۱۹۹۸ اکران شد و در گیشه بسیار موفق بود. به این ترتیب فیلم جدید حدود ۲۳ سال بعد از فیلم چهارم تولید می‌شود.

موفقیت این مجموعه حادثه‌ای، الهام‌بخش بسیاری از هنرمندان بود تا با خلق چنین شخصیت‌هایی، فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی متنوعی تولید کنند.

XS
SM
MD
LG