لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۵

انتخاب فیفا؛ پولادی دومین بازیکن برتر دور نخست شد


مهرداد پولادی، مدافع تیم ملی فوتبال ایران، از سوی فیفا به عنوان دومین بازیکن برتر دور نخست جام جهانی ۲۰۱۴ انتخاب شد.

سایت فیفا در گزارشی ۱۰ بازیکن برتر بازیهای اول مرحله گروهی جام جهانی را انتخاب کرد که در این فهرست مهرداد پولادی از ایران، به دلیل بازی درخشان در مقابل نیجریه، پس از توماس مولر آلمانی در رده دوم قرار دارد.
بر اساس این گزارش، توماس مولر که با هت ریک مقابل پرتغال در صدر اخبار جام جهانی قرار گرفت، توانست رتبه نخست این فهرست ۱۰ نفره را به خود اختصاص دهد.

با وجود اینکه بیشتر بازیکنان این فهرست را مهاجمان و بازیکنانی که موفق به گلزنی شده اند تشکیل می دهند، مهرداد پولادی از ایران با گرفتن نمره ۹.۷ در رده دوم قرار دارد.

سایت فیفا درباره پولادی نوشته است:مدافع نه چندان شناخته شده پرسپولیس تهران که در گرفتن یک امتیاز از نیجریه و بسته ماندن دروازه ایران نقش بسزایی داشت، در این فهرست نفر دوم است.

او بسیاری از توپ های نیجریه را برگشت داد. پولادی شش تکل موفق و یک ضربه سر از مقابل خط دروازه داشت که شوت شولا آمه اوبی را به کرنر فرستاد.

فهرست کامل ۱۰ بازیکن برتر بازی های مرحله اول گروهی از نظر فیفا به این شرح است: توماس مولر از آلمان. مهرداد پولادی از ایران . جئوف کامرون از آمریکا. داوید لوییز از برزیل . فیل جاگیلکا از انگلیس. روبین فان پرسی از هلند. آرین روبن از هلند. جان بوی از غنا. الکسیس سانچز از شیلی. تیم کیهیل از استرالیا.
XS
SM
MD
LG