لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۴

گزارش «الشرق الاوسط» درباره «مهدی یراحی» خواننده ای که با اعتراض خود جنجالی شد


یراحی که خود عرب اهوازی است، هفته پیش در کنسرت خود با لباس کارگران معترض حاضر شد.
یراحی که خود عرب اهوازی است، هفته پیش در کنسرت خود با لباس کارگران معترض حاضر شد.

نشریه «الشرق الاوسط» در گزارشی درباره مهدی یراحی می نویسد که گفته می شود این خواننده در حال کسب شهرت در ایران، چند روز پس از انتشار ترانه ای علیه جنگ با عنوان «پاره سنگ» از کار ممنوع شده است.

به نوشته روزنامه «الشرق الاوسط» یراحی که عرب اهوازی است به خاطر آثار «بسیار جنجالی» شناخته شده است و یکی از معدود خواننده هایی است که به تحولات اجتماعی در ایران توجه دارد و به مسئله تحریم ها و آلودگی هوا اشاره داشته است.

این نشریه می نویسد که یراحی یک سال قبل نیز در یکی از کنسرت هایش، با پوشیدن ماسک به آلودگی هوا اعتراض کرده بود و در اعتراضات علیه انحراف آب رود کارون نیز شرکت کرده بود. الشرق الاوسط در بخش دیگری از گزارش خود می نویسد ترانه ضدجنگ مهدی یراحی با واکنش منفی رسانه های نزدیک به سپاه را نیز در پی داشت.

از سوی دیگر، در شبکه های اجتماعی آنلاین، شماری از کاربران به اینکه مهدی یراحی در ویدیوی ترانه ضدجنگ از آرم ارتش «آلمان نازی» روی لباس خود استفاده کرده بود، واکنش منفی نشان دادند و آن را بی تناسب با موضوع ترانه خوانده بودند.

مهدی یراحی، پیشتر با پوشیدن لباس کارگران معترض شرکت ملی فولاد در اهواز هم کنسرتی برگزار کرده بود.

اعتماد آن‌لاین نوشت که ممنوع‌الکار شدن این خواننده پاپ ایرانی، پس از پوشیدن لباس کارگران در کنسرت و انتشار یک کلیپ رخ داد که به گفته مسئولان وزارت ارشاد «بدون مجوز» بوده است.

هم‌زمان روابط عمومی معاونت هنری ارشاد هم از احضار مدیران موسسه «جام سبز» به همین دلیل خبر داد. مقامات وزارت ارشاد خبر ممنوع الکار شدن این خواننده را تکذیب کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG