لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۵

گامی در مسیر رفع حصر: کروبی به منزل بازگشت


آقای کروبی، از رهبران معترضان به نتایج انتخابات ۱۳۸۸، پس از سه سال تحمل حصر در یک خانه امن وزارت اطلاعات به منزل شخصی اش بازگردانده شد.


آقای کروبی، دبیر کل حزب اعتماد ملی پس از سه سال حصر در خانه امن وزارت اطلاعات به منزل خود منتقل شد تا به گفته فرزندش دوران حصر خود را در خانه شخصی ادامه دهد. او در ماه های گذشته چندین بار برای انجام چند عمل جراحی به بیمارستان منتقل شده بود.

منابع مطلع در تهران ضمن اعلام این خبر به صدای آمریکا، گفتند که نیروهای امنیتی، روز شنبه (۱۳ بهمن) اطراف منزل او را ترک کردند.

ساعتی پس از انتشار این خبر در وب سایت صدای آمریکا، محمد تقی کروبی، فرزند مهدی کروبی روی صفحه فیس بوک خود خبر را تایید کرد و نوشت که برادرانش به او گفته اند، پدرشان «از خانه امن وزارت اطلاعات به همراه نیروهای امنیتی و با همان ضوابط امنیتی به منزل شخصی اش در جماران منتقل شده است.»

فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی هفته گذشته از انجام دو عمل جراحی بر او خبر داده و به سایت سحام نیوز گفته بود که همسرش برای درمان دیسک کمر و کانال نخاعی جراحی شده است.

حسن روحانی چند روز پیش در گفت و گویی با فرید ذکریا، روزنامه نگار شناخته شده آمریکایی که در روزنامه واشنگتن پست منتشر شد، وعده داده بود که حصر رهبران جنبش سبز به زودی شکسته خواهد شد.

مهدی کروبی و میرحسین موسوی، دو کاندیدای معترض به نتیجه انتخابات بحث انگیز ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ هستند که همراه با زهرا رهنورد-همسر میرحسین موسوی- به رهبران جنبش اعتراض مردمی به نتیجه انتخابات بدل شدند و از بهمن ۱۳۸۹ تاکنون بدون هیچ گونه محاکمه و حکم قضایی زیر نظر نیروهای امنیتی در حصر قرار دارند.
در حالی که آقای موسوی و خانم رهنورد در خانه شخصی خود در حصر به سر می برند، آقای کروبی در یکی از خانه های امن وزارت اطلاعات نگه داری می شد.
XS
SM
MD
LG