لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۰

قوانینی که عروس جدید خانواده سلطنتی باید رعایت کند؛ امضا، سلفی و شبکه مجازی ممنوع شد


«مگان مارکل» روز شنبه نوزدهم ماه مه با شاهزاده هری ازدواج کرد. حالا او باید تابع قوانین سلطنتی باشد.

شاید پیشینه بازیگری به او کمک کند راحت تر در نقش جدیدش بنشیند، اما رعایت این قوانین به طور روزانه، برای هر کسی چالش بسیار بزرگی است، به خصوص آن که برخی از آنها برای کسی که از فرهنگی کاملا متفاوت آمده کاملا دست و پا گیر است.

سلفی: مگان مارکل که بازیگر هالیوود بوده به گرفتن سلفی با هوادارانش عادت دارد، اما دیگر اجازه این کار را ندارد. این قانون به این منظور است که مردم را به گفتگوی رو در رو با اعضای خانواده سلطنتی تشویق کند، به جای این که پشتشان را به آنها بکنند و سلفی بگیرند. اگر کسی علاقه دارد با عروس و داماد جدید سلفی بگیرد، می تواند از مجسمه های مومی آنها دیدن کند.

امضاء: «مگان» هنوز هواداران تلویزیونی خود را که از بازی در مجموعه «سوتس» به دست آورده حفظ کرده است، اما دیگر اجازه امضا دادن به آنها را ندارد. او فقط می تواند امضای خود را پای مدارک رسمی و در مواردی نادر زیر کتاب مهمانان کاخ بگذارد.

شبکه های اجتماعی: «مگان مارکل» با حدود سه میلیون هوادار خود در اینستاگرام خداحافظی کرد، توئیتر و وبلاگ خود را بست و از فضای مجازی خارج شد. از حالا به بعد، حساب رسمی کاخ سلطنتی بریتانیا در اینستاگرام، به نمایندگی از اعضای خانواده سلطنتی، مردم را از جریان فعالیت های آنها می گذارد.

لاک تیره: «مگان» در مراسم عروسی اش از لاک محبوب ملکه الیزابت استفاده کرد، که مارک «اسی» رنگ مات «باله اسلیپرز» است. او دیگر اجازه ندارد لاک تیره به ناخنهایش بزند.

لباس عزا در سفر: از زمانی که پادشاه «جورج» در گذشت و پرنسس «الیزابت» و شاهزاده «فیلیپ» که در آفریقا بودند مجبور شدند با لباس های معمولی به انگلستان باز گردند، همه اعضای خانواده سلطنتی هنگام سفر یک دست لباس عزا نیز با خود می برند.

دامن کوتاه: ملکه الیزابت پوشیدن دامن هایی را که دو و نیم سانتیمتر از زانو بالاتر هستند ممنوع کرده است و مگان مجبور است همه دامن ها و پیراهن های کوتاه خود را دور بیاندازد.

پا روی پا: اعضای خانواده سلطنتی اجازه ندارند موقع نشستن پا روی پا بیاندازند. «کیت میدلتون» دوشس کمبریج اغلب پاهایش را متمایل به یک سمت می گذارد. پرنسس دایانا هم اینگونه می نشست. میگان مارکل، دوشس ساسِکس هم ناگزیر است نشستن به شیوه سلطنتی را تمرین کند.

ورود به سالن: ورود به سالن در خاندان سلطنتی ترتیب خاصی دارد که همه آن را رعایت می کنند. اول، ملکه وارد می شود، بعد شاهزاده فیلیپ، سپس شاهزاده چالرز و کامیلا، پس از آنها شاهزاده ویلیام و همسرش کیت، و بعد از آنها شاهزاده هری و میگان وارد سالن می شوند.

غذا خوردن قبل و بعد از ملکه: سر میز شام، اول ملکه غذا خوردن را شروع می کند و پس از آن که او غذای خود را تمام کرد نیز کسی به خوردن ادامه نمی دهد.

نوشیدن چای و قهوه: اعضای خاندان سلطنتی، دسته فنجان چای را با انگشت شست و انگشت اشاره نگه می دارند و هر بار باید از همان لبه فنجان، چای را بنوشند تا رد ماتیک روی آن نماند. برای نگه داشتن فنجان قهوه، انگشت اشاره را در دسته فنجان حلقه می کنند و باید حواسشان باشد تا انگشت کوچک بیرون نزند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG