لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۱

دميتری مدودف در «سيليکان ولی» کاليفرنيا از توئيتر و سيسکو سيستمز ديدن کرد


«آرنولد شواردزنگر» فرماندار ایالت کالیفرنیا به ريیس جمهوری روسیه گفت ما می دانیم می خواهید یک مرکز فعالیت تکنولوژی در خارج از مسکو بوجود بیآورید

دميتری مدودف ريیس جمهوری روسیه پس از ورود به سانفرانسیسکو با «آرنولد شواردزنگر» فرماندار ایالت کالیفرنیا دیدار کرد.

آقای مدودوف که برای نخستین بار از «سيليکان ولیِ» کاليفرنيا دیدار میکند، روز چهارشنبه پیش از دیدار با مدیران عامل تکنولوژی های پیشرفته، ابتدا با بنیان گزاران «توئيتر» ملاقات و گفتگو کرد.

«آرنولد شواردزنگر» فرماندار ایالت کالیفرنیا هنگام خوشآمد به ريیس جمهوری روسیه گفت «ما می دانیم که شما به اینجا آمده اید تا از برخی از شرکت های تکنولوژی پیشرفته دیدار کنید زیرا همانطور که در ماه مارس گذشته گفته اید،می خواهید یک مرکز فعالیت تکنولوژی در خارج از مسکو برای برخورداری از گوناگونی بیشتر در اقتصاد روسیه بوجود بیآورید.» فرماندار کالیفرنیا سپس گفت هیأتی را برای کمک در این امر به روسیه اعزام خواهد داشت. وی افزود که این امر در شکوفايی اقتصاد روسیه مؤثر بوده و در جهت منافع روسیه و ایالت کالیفرنیا خواهد بود.

پرزیدنت مدودوف بنوبه خود گفت «هر چند که من تا بحال به این ایالت سفر نکرده بودم اما در باره آن زیاد شنیده و می دانم که کالیفرنیا از نظر اقتصادی توسعه یافته ترین ایالت آمریکاست و اقتصاد پیشرفته است که سرنوشت آن را تعیین می کند.»

ريیس جمهوری روسیه ابراز امیدواری کرد که دیدار وی از کاليفرنيا بتواند در جهت ایجاد روابط با شرکت های معتبر تکنولوژی پیشرفته مورد توجه قرار بگیرد و به همین سبب ایجاد یک گروه ویژه را برای ایجاد یک رابطه مداوم، حائز اهمیت توصيف کرد.

دميتری مدودوف می خواهد روسیه را به یک کشور برخوردار از تکنولوژی پیشرفته تغییر دهد.

پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی پیشین در دو دهه پیش، هزاران نفر از مغزهای متفکر روسیه برای کار در مراکز علمی به کشورهای آمریکا، بریتانیا و اسرائیل مهاجرت کرده اند. اکنون رهبری روسیه می خواهد آنان را برای بازگشت به روسیه ترغیب کند.

در همين حال سيسکو سيستمز، يکی از شرکت های معتبر سيليکان ولی، پس از ديدار مدير عامل آن شرکت با آقای مدودف، اعلام کرد که يک ميليارد دلار در عرض ۱۰ سال آينده در روسيه سرمايه گذاری خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG