لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۲

برخی متخصصان پزشکی می‌گویند پوشیدن دستکش لزوما از شما در برابر ابتلا به ویروس کرونا محافظت نمی‌کند


وقتی مالی لیکسی، پرستار سابق بخش اورژانس در بیمارستانی در میشگیان، ویدئویی از خود منتشر کرد که نشان می‌داد پوشیدن دستکش لزوما افراد را از مبتلا شدن به کووید۱۹ محافظت نمی‌کند، خبر آن مثل توپ ترکید.

به گزارش شبکه «سی‌ان‌بی‌سی»، او از رنگ سبز به عنوان نمایانگر میکروب استفاده کرد و نشان داد که چطور هنگام خرید با دستکش به راحتی می‌توان میکروب را از شیئی به شیئی دیگر منتقل کرد.

بخشی از ویدئوی خانم لیکسی نشان می دهد، اگر قرار است که با دستکش خرید کنید و با همان دستکش آلوده به تلفنتان دست بزنید و آن را دم گوشتان گرفته و صحبت کنید، میکروب به راحتی از دستکش به تلفن، و بعد به مو و صورت شما منتقل می شود.

دکتر مری ئی اشمیت، مختصص بیماری‌های عفونی و استادیار دانشگاه «کامِن‌وِلث ویرجینیا»، می‌گوید که پوشیدن دستکش می‌تواند تا حدی «گول‌زننده باشد.»

او می گوید: «مردم فکر می کنند که [چون دستکش پوشیده‌اند] محفوظ هستند و به سر و صورتشان دست می زنند.» او می‌گوید که به محض آن که دستکش‌ها آلوده شوند، دیگر پوشیدن یا نپوشیدن‌شان فرقی نمی‌کند.

به عبارت دیگر، پوشیدن دستکش به شما احساس امنیت کاذب می دهد و می تواند باعث شود که موارد بهداشتی دیگر را مثل دست‌شستن و لمس نکردن صورت را رعایت نکنید.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG