لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۶

میچ مک‌کانل: یا رهبران ایران به حرف شهروندان خود گوش می‌کنند یا بیش از پیش به عقب رانده می‌شوند


میچ مک‌کانل رهبر اکثریت جمهوری‌خواهان مجلس سنا در مورد اعتراض‌ها در لبنان، عراق و ایران گفت: یا رهبران ایران به حرف شهروندان خود گوش کرده و مثل یک کشور عادی رفتار می‌کنند یا بیش از پیش مانند منفورهایی که به عقب رانده می‌شوند با آن‌ها رفتار خواهد شد.

آقای مک‌کانل در این بیانیه که روز سه‌شنبه ۲۸ آبان منتشر شده گفت: برای سال‌ها، ایران به شکل سیستماتیک تلاشش بر نادیده گرفتن تمامیت ارضی کشورها و انحصاری کردن سیاست آن‌ها در خاورمیانه بوده است. هیچ‌جا این امر واضح‌تر در لبنان و عراق دیده نمی‌شود و این که چطور عوامل نیابتی ایران تمامیت یک کشور را به چالش کشیده‌اند.

سناتور مک‌کانل گفت: این اعتراض‌ها در میان سه کشور در جریان است و هر کدام منحصر به فرد است ولی یک چیز همه را به هم وصل می‌کند: ایران؛ ایران در لبنان و عراق دولت‌هایی در میان دولت تشکیل داده است.

سناتور مک‌کانل افزود: سرکوب خشونت‌بار معترضانی که صلح‌آمیز بیرون آمده‌اند، هیچ‌چیز را حل نمی‌کند. کاری که سران عراق و لبنان باید بکنند، پایان دادن به گوش کردن به ایران است.

او افزود: گزارش‌ها از قطع اینترنت گسترده از ایران و نگه داشتن ایرانی‌ها در تاریکی حکایت می‌کند که این احتمال را مطرح می‌کند که رهبران ایران مشغول سرکوب خشونت‌بار دیگری هستند؛ این بار علیه شهروندان خودشان.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG