لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۸

عضو ارشد کنگره خواستار آزادی دیگر «گروگان‌های آمریکایی» از ایران شد


مایکل مک‌کال، نفر دوم کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، ضمن استقبال از آزادی نزار زکا خواستار آزادی تمامی آمریکایی‌های زندانی در ایران شده است.

آقای مک‌کال در این مطلب که روز چهارشنبه ۲۲ خرداد در سایت شبکه تلویزیونی فاکس نیوز منتشر شد رهبران مستبد رژیم جمهوری اسلامی را مسئول نقض حقوق بشر در ایران دانسته و نوشته است: «رژیم ایران یا باید گروگان‌های آمریکایی را بی‌درنگ آزاد کند و یا باید پاسخگوی بازداشت و زندانی کردن غیرعادلانه آن‌ها باشد.»

مایکل مک کال، نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس، در ادامه می نویسد: «اگر ایران گروگان‌های آمریکایی را آزاد نکند، کنگره باید دست به کار شود.» وی ضمن تاکید بر وجود موضع یکپارچه و یکسان میان اعضای کنگره در پشتیبانی از این آمریکایی‌های در بند، از نمایندگان دموکرات کنگره به عنوان قوی‌ترین حامیان حقوق این گروگان‌ها یاد کرد.

نزار زکا، شهروند لبنانی دارای اقامت آمریکا، روز سه‌شنبه از ایران آزاد شد، ولی همچنان تعدادی از شهروندان آمریکایی در ایران از جمله ژیو وانگ، سیامک و باقر نمازی و مایکل وایت زندانی هستند.

وزارت خارجه ایالات متحده بارها بازداشت بی‌دلیل و خودسرانه شهروندان آمریکا و کشورهای دیگر، از جمله ایرانیان دوتابعیتی، توسط رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کرده و خواستار آزادی بلافاصله و بی قید و شرط آنها شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG