لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۳

پال مک‌کارتنی می‌گوید که جان لنون «مقصر فروپاشی» گروه بیتل‌ها بود


بیتل‌ها
بیتل‌ها

پال مک‌کارتنی، هنرمند بریتانیایی ‌و از اعضای «بیتل‌ها»، در جریان یک گفت‌وگوی رادیویی، جان لنون را مقصر فروپاشی این گروه موسیقی معرفی کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، او در این مصاحبه که نسخه کامل آن در برنامه «این زندگی فرهنگی» از شبکه چهار رادیو «بی بی سی» پخش خواهد شد، گفت که نقشی در فروپاشی بیتل‌ها نداشته است و این جان لنون‌ بود که مایل به ادامه همکاری نبود.

دلیل فروپاشی بیتل‌ها یکی از بحث‌های داغ طرفداران این گروه موسیقی در دهه‌های گذشته بوده است که نظرات متفاوتی درباره آن وجود دارد.

در حالی که گفته میشود یکی از مهمترین دلایل، اختلاف جان لنون و پال مک‌کارتنی است، ولی درباره مقصر اصلی اختلاف نظر وجود دارد.

بیتل‌ها
بیتل‌ها

به گفته پال مک‌کارتنی، بی‌علاقگی جان لنون به ادامه فعالیت، دلیل اصلی فروپاشی بیتل‌ها بود.

او در ادامه افزود که یکی از دلایل پیچیده شدن این جدایی این بود که مدیر برنامه‌های هنری آنها خواست که اعضای گروه مدتی سکوت کنند تا بتواند قراردادهای تجاری بهتری منعقد کند.

این مصاحبه در شرایطی انجام می‌شود که فیلم مستند شش ساعته «بیتل‌ها: برگرد» ساخته پیتر جکسون، قرار است ماه نوامبر از شبکه دیزنی پلاس پخش شود.

این مستند با استفاده از تصاویر واقعی و دیده نشده بیتل‌ها ساخته شده است و به ماه‌های آخر فعالیت این گروه موسیقی و دلایل فروپاشی آن می‌پردازد.

اظهارات پال مک‌کارتنی درباره دلایل جدایی اعضای گروه نخستین بار توسط نشریه «آبزرور» گزارش شد.

او در بخش دیگری از مصاحبه رادیویی با بی بی سی، ضمن تکذیب این موضوع که باعث فروپاشی بیتل‌ها شده است، گفت که که جان لنون یک روز وارد اتاق شد و بدون مقدمه گفت که گروه را ترک می‌کند.

بیتل‌ها
بیتل‌ها

پال مک‌کارتنی با ابراز تأسف از فروپاشی بیتل‌ها، گفت که گروه هنوز «آثار بسیار خوبی» تولید می‌کرد.

این هنرمند بریتانیایی گفت که بیتل‌ها شغل و زندگی او بود و می‌خواست که فعالیت گروه ادامه پیدا کند، ولی جان لنون مایل به ادامه این همکاری نبود.

بیتل‌ها، که از موفق‌ترین گروه‌های تاریخ موسیقی جهان محسوب می‌شود، در دهه شصت میلادی در لیورپول شکل گرفت.

جان لنون، پال مک‌کارتنی، جرج هریسون، و رینگو استار اعضای این گروه چهار نفره بریتانیایی بودند که با تولید آثاری در سبک راک به اوج شهرت رسیدند.

پس از فروپاشی بیتل‌ها، اعضای آن گروه به صورت انفرادی فعالیت‌های هنری خود را ادامه دادند.

با درگذشت جان لنون و جرج هریسون، پال مک‌کارتنی و رینگو استار اعضای باقی‌مانده این گروه هستند.

XS
SM
MD
LG