لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۰۱

جیم ماتیس: ایالات متحده خود را به شکست دادن داعش متعهد ساخته است


جیم ماتیس وزیر دفاع آمریکا
جیم ماتیس وزیر دفاع آمریکا

جیم ماتیس وزیر دفاع آمریکا در دیدار اخیر در دانمارک با وزیران دفاع ۱۵ کشور عضو ائتلاف علیه داعش، در باره بهترین راه های شکست داعش گفتگو کرد.

جیم ماتیس در کنفرانس خبری مشترک با کلاوس هیورت فردریکسن وزیر دفاع دانمارک گفت در نشست وزیران، گامهای بعدی در باره تضمین ادامه یکپارچه همکاری های کشورهای عضو ائتلاف مورد بحث و بررسی قرار گرفت:
"و ما در حال شتاب بخشیدن هر چه بیشتر به این جنگ، آزاد کردن مردم از اشغال سرکوبگرانه داعش ، و نیز برخورد با تهدید تروریستی اروپا و سایر نقاط از سوی دشمن مشترک هستیم."

وزیر دفاع آمریکا گفت گروه تروریستی در منطقه شکست های بزرگی را متحمل شده است:
"داعش بیش از نیمی از قلمروش در عراق و سوریه را از دست داده. در افغانستان نیز دو سوم توان خود را از دست داده است."

علاوه بر اینها، اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان اخیرا مرگ شیخ عبدالحسیب، امیر داعش خراسان را اعلام کرد. این گروه وابسته به داعش در شرق افغانستان در کنار سایر شرارتهایش در ماه مارس با حمله به بیمارستان ملی نظامی کابل بیش از ۱۰۰ افغان بیگناه را از پای درآورد.

وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد میدان جنگی که ائتلاف در آن درگیر است یک میدان انسانی نیز هست، میدانی که:
"مردم بیگناه هم اکنون در آن حضور دارند، گاه داعش آنان را وادار می کند در میدان جنگ بمانند ما با هر آنچه در توان داریم، با همه امکانات انسانی تلاش می کنیم از رنج و درد و تلفات این انسانهای بیگناه بکاهیم"

جیم ماتیس گفت داعش سبب خسارتهای دهشتناکی شده. به همین دلیل ایالات متحده خود را به شکست دادن داعش متعهد ساخته و می کوشد این گروه را ریشه کن سازد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG