لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۵۳

اعلام رضایت ژنرال متیس از وضعیت نیروهای امنیتی افغانستان


جیم متیس، وزیر خارجه آمریکا
جیم متیس، وزیر خارجه آمریکا

جیم متیس وزیر دفاع آمریکا امروز به قانونگذاران کنگره گفت نیروهای امنیتی افغان برای نخستین بار طی ۱۶ سال جنگ افغانستان کاملا درگیر عملیات نظامی هستند و همزمان با بهبود امکانات و توانائی ها تلفات کمتری متحمل میشوند.

جان مک کین رییس جمهوریخواه کمیته نیروهای مسلح سنا با اشاره به هزینه های سنگین جنگ افغانستان بن بست جنگ افغانستان را غیر قابل پذیرش و اعلام استراتژی جدید از سوی پرزیدنت ترامپ را موجب دلگرمی توصیف کرد.

جلسه کمیته نیروهای مسلح سنا با دو مقام عالرتبه نظامی درباره افغانستان

مک کین گفت: « وقتی پرزیدنت استراتژی جدید را اعلام کرد موجب خوشوقتی شد که وی جدول زمانی دلخواه برای خروج از افغانستان را به استراتژی با توجه به شرایط موجود در آن کشور تغییر داده که گامی در مسیر درست بود. ولی کنگره و این کمیته هنوز از جزییات مهم این استراتژی آگاه نیستند و این قابل قبول نیست.»

جک رید سناتور ارشد دمکرات اختلال در مخفیگاه گروههای طالبان و حقانی و دیگر گروه ها در پاکستان را که به آموزش و استخدام تروریستها و طرح حملات آنها توانایی میبخشد ضروری خواند و گفت ما از سیاست پرزیدنت ترامپ مبنی بر تغییر روابط با پاکستان بمنظور حمایت از عملیات در افغانستان حمایت میکنیم.

ژنرال متیس وزیر دفاع آمریکا در توضیح چالشها و استراتژی آمریکا درقبال افغانستان گفت تردید در منطقه در رابطه با کمپین ناتو با حس اطمینان ناشی از اعمال استراتژی جدید پرزیدنت ترامپ در مورد آسیای جنوبی جایگزین شده و افزود این استراتژی بر منطقه ای کردن تجدید ساختار تحکیم تطبیق و پایداری استوار است.

ژنرال متیس گفت ۳ هزار نیروی آمریکایی جهت تقویت ۸ هزار و ۴۰۰ نیروی آمریکایی حاضر در افغانستان، در حال اعزام به افغانستان هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG