لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۶

اقدام برای «تبدیل درمانی» دگرباشان جنسی زیر سن قانونی در ماساچوست ممنوع شد


چارلی بیکر، فرماندار ایالت ماساچوست
چارلی بیکر، فرماندار ایالت ماساچوست

«چارلی بیکر»، فرماندار ایالت ماساچوست آمریکا، «تبدیل درمانی» دگرباشان زیر سن قانونی را در این ایالت منع کرد.

لایحه ممنوعیت «تبدیل درمانی» که یکی از مهم‌ترین اقدامات سیاسی بود، پس از گذراندن دو مرحله (در مجلس و سنای ایالتی)، بعد از ظهر دوشنبه ۱۹ فروردین، توسط آقای بیکر امضاء و به قانون ایالتی تبدیل شد.

این قانون جدید، ارائه دهندگان خدمات بهداشتی را از هر گونه تبلیغ یا دخالت در «تلاش برای تغییردادن گرایش جنسی و هویت جنسیتی در بیمارانی که زیر ۱۸ سال هستند» منع می‌کند.

تبدیل درمانی افراد زیر سن قانونی ، در ۱۴ ایالت دیگر آمریکا و واشنگتن دی سی نیز غیر قانونی است.

مخالفان این قانون از جمله «موسسه خانواده ماساچوست» می‌گویند این قانون می تواند توانایی رهبران مذهبی و مشاوران در کمک به افرادی که برای مشورت می آیند را تحت تأثیر قرار دهد.

«آرلین آیزکسن»، یکی از رؤسای «کمیته سیاسی گی‌ها و لزبین های ماساچوست» (Massachusetts Gay and Lesbian Political Caucus) به آسوشیتدپرس گفت: «ما از فرماندار و رهبران قوه قانون‌گذاری سپاس گزاریم که برای محافظت از نوجوانان دگرباش جنسی (LGBTQ ) در مقابل این درمان جعلی که ظالمانه و بی رحمانه است، سریع دست به عمل شدند. در نهایت، دگرباش جنسی بودن یک بیماری نیست که نیاز به درمان داشته باشد، و این درمان ها با کودک آزاری فرقی نمی کند. ما از این که بالاخره این کار غدقن می شود، در پوست خود نمی گنجیم.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG