لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۴

اسفنديار رحيم مشايی: مخالفان در ايران کاملاً آزاد هستند


اسفنديار رحيم مشايی: مخالفان در ايران کاملاً آزاد هستند

اسفنديار رحيم مشايی ريس دفتر محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری اسلامی ايران می گويد مخالفان در ايران کاملاً آزاد هستند. وی در مصاحبه ای با نشريه آمريکايی نيويورکر همچنين می گويد کسانی که زندانی شده اند مردم را تحريک می کردند تا خانه ها را آتش بزنند و به ساختمان های دولتی حمله کنند. وی ميافزايد آنان به اين دليل در زندان هستند که قانون را نقض کرده اند. مشايی که دوست رييس جمهوری ايران و دخترش همسر پسر اوست، همچنين تاکيد کرده است که ايران قصد حمله به اسراييل را ندارد و آن چه در اين باره گفته می شود تبليغات بی اساس است. وی در عين حال هر گونه مصالحه در مورد برنامه های هسته ای ايران را منتفی دانسته است.

محدوديت هايی که برای ارائه آثار مختلف در نمايشگاه کتاب تهران وجود دارد

ساداتيان مدير نشر قطره به خبرگزاری ايلنا می گويد که اجازه نداريم آثار محمود دولت آبادی در نمايشگاه کتاب تهران را عرضه کنيم. ساداتيان اضافه کرد که امسال وزارت ارشاد اعلام کرده بود همه کتاب هايی که پيش از سال ۱۳۸۴ چاپ شده اند نبايد در نمايشگاه عرضه شوند. سال ۸۴ آغاز اولين دورۀ رياست جمهوری محمود احمدی نژاد است. پيش از اين نيز از ارائه آثار آيت الله منتظری، آيت الله صانعی، و بنياد آثار آيت الله بهشتی جلوگيری شده بود. پس از آن، آثار هوشنگ گلشيری، فروغ فرخزاد و محسن کديور هم از نمايشگاه جمع آوری شدند.

دادگاه انقلاب اسلامی احکام جمعی از فعالان سياسی و دانشجويی را تأييد کرد

بر اساس گزارش پارلمان نيوز حمزه کرمی مدير سايت جمهوريت به ۱۰ سال حبس و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد. محکوميت عبدالله مومنی فعال دانشجويی به ۴ سال زندان و ۱۱ ماه حبس تعزيری تأييد شد. فيض الله عرب سرخی عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی نيز در دادگاه تجديد نظر حکم ۶ سال حبس را دريافت کرد. هاله سحابی فرزند عزت الله سحابی فعال ملی- مذهبی هم به ۲ سال زندان و پرداخت ۳۰۰ هزار تومان جزای نقدی بدل از شلاق محکوم شد. حکم ۳ سال زندان و جريمه ۱ ميليون تومانی مهدی کلاری هم تأييد شد.

همسر جعفر پناهی درخواست کرد تا جوايز جهانی وی به خانواده اش بازگردانده شوند

طاهره سعيدی همسر جعفر پناهی سينماگر ايرانی از مقامات موزه سينما خواسته است تا جوايز جهانی همسرش را به او پس دهند. وی با ارسال نامه ای به عزت الله انتظامی رئيس هيأت مديره موزه سينما نوشته است فيلمسازی که غرفه جوايزش از سلول زندانش بزرگتر است و به جرم ساختن فيلم به زندان افتاده چرا بايد اعتبار جهانی اش مورد استناد قرار گيرد. همسر جعفر پناهی بازداشت همسر خود را به بازی گرفتن آبروی سينمای ايران خوانده و خواسته است تا جوايز جهانی وی به خانواده اش بازگردانده شوند. جعفر پناهی از اسفند ماه گذشته در بازداشت بسر می برد. تاکنون بسياری از هنرمندان خارجی از دولت ايران خواستار آزادی وی شده اند.

آيت الله صانعی: مبادا به جايی برسيم که دين ابزار حفظ قدرت قرار گيرد

آيت الله يوسف صانعی از منتقدان دولت در ديدار با جمعی از استادان دانشگاه گفت امروز عده ای دارند خواب های خودشان را تعبير می کنند و متأسفانه در فضای کنونی عده ای از اقتدارگرايان متعدی به حقوق مردم علاوه بر در اختيار گرفتن سياست و اقتصاد، در حال زمينه سازی برای سلطه بر افکار و انديشه های دينی مردم هستند. آيت الله صانعی تأکيد کرد که مبادا به جايی برسيم که دين ابزار حفظ قدرت قرار گيرد و گفت اين چه معنايی دارد که ديگران را تحت فشار قرار می دهند که مثلا با کدام روحانی ارتباط داری و يا در کدام مسجد نماز می خوانی.

مجتبی موسوی: امسال حدود ۳۰ مجسمه از جنسهای برنز آهن و فايبر گلاس در سطح شهر تهران نصب خواهد شد

مجتبی موسوی رئيس اداره حجم سازمان زيبا سازی شهرداری تهران می گويد امسال حدود ۳۰ مجسمه از جنسهای برنز آهن و فايبر گلاس در سطح شهر تهران نصب خواهد شد. وی مجسمه ابراهيم همت يکی از سپاهيان کشته شده در جنگ عليه عراق را يکی از اين مجسمه ها ذکر کرده است. اين اظهارات پس از آن صورت می گيرد که مشخص شد در ايام نوروز بيش از ده مجسمه از مشاهير ايرانی در سطح شهر تهران ناپديد شده است و تاکنون مقامات در اين باره توضيحی نداده اند. در روزهای گذشته مجسمه سردار احمد کاظمی فرمانده سابق نيروی زمينی سپاه که در سقوط هواپيما کشته شد در ميدان سپاه ،عشرت آباد سابق، نصب شده است.

XS
SM
MD
LG