لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۵

مارتین اسکورسیزی جایزه ویژه انجمن جلوه‌های بصری را دریافت می‌کند


مارتین اسکورسیزی که فیلم جدیدش «مرد ایرلندی» برای نخستین بار ۲۷ سپتامبر در جشنواره سینمایی نیویورک اکران می شود، جایزه یک عمر دستاورد هنری انجمن جلوه‌های بصری را دریافت خواهد کرد.

به گزارش نشریه هنری «د رَپ» این جایزه از سوی انجمن جلوه‌های بصری یا «وِس» (به انگلیسی VES) در هجدهمین دوره مراسم اهدای جوایز سالانه این انجمن به مارتین اسکورسیزی اهدا می‌ شود.

این مراسم در تاریخ ۲۹ ژانویه ۲۰۲۰ در هتل بورلی هیتلون لس آنجلس برگزار می شود.

این جایزه به پاس سال‌ها حضور درخشان در عرصه سینما و کسب دستاوردهای ارزنده در هنر و صنعت جلوه های بصری به مارتین اسکورسیزی اهدا می شود.

او در فیلم «مرد ایرلندی» برای جوانتر کردن بازیگران اصلی فیلم رابرت دنیرو، آل پاچینو، و جو پشی، از جلوه‌های بصری و فناوری خاصی استفاده کرده است.

مایک چمبر، رئیس انجمن جلوه های بصری، در بیانیه ای که در این رابطه منتشر شد، مارتین اسکورسیزی را یکی از تأثیرگذارترین سینماگران تاریخ مدرن توصیف کرد که اثری عمیق بر فیلم و صنعت هنر و سرگرمی داشته است.

مارتین اسکورسیزی برای فیلم «هوگو» اسکار بهترین جلوه‌های بصری سینمایی را برد و برای فیلم های «دار و دسته‌ های نیویورکی»، «هوانورد» و «گرگ وال استریت» نامزد دریافت این جایزه شد.

از دریافت کنندگان پیشین جایزه یک عمر دستاورد هنری انجمن جلوه های ویژه می توان از جرج لوکاس، جیمز کامرون، رابرت زمکیس، استیون اسپیلبرگ، ریدلی اسکات، استن لی، و رِی هَری‌هاوزِن نام برد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG